UrodaBądź piękna po ciąży! Koniec z bliznami i rozstępami

Bądź piękna po ciąży! Koniec z bliznami i rozstępami

Bądź piękna po ciąży! Koniec z bliznami i rozstępami
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

19.10.2011 14:59, aktual.: 19.10.2011 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciąża i czas, gdy cieszymy się nowo narodzonym dzieckiem to najpiękniejsze chwile w życiu kobiety. Niestety, ceną za macierzyństwo bywają rozstępy i blizny. Na szczęście, z pomocą przychodzi kobietom medycyna estetyczna.

Ciąża i czas, gdy cieszymy się nowo narodzonym dzieckiem to najpiękniejsze chwile w życiu kobiety. Niestety, ceną za macierzyństwo bywają rozstępy i blizny. Na szczęście, z pomocą przychodzi kobietom medycyna estetyczna.

– Przy użyciu lasera leczymy wiele mankamentów estetycznych, np. blizny, nawet te po cesarskim cięciu – mówi Magdalena Opadczuk, lekarz z wieloletnim doświadczeniem i założycielka warszawskiego centrum medycyny estetycznej Carpe Diem. – Osiąga się fantastyczne efekty! To naprawdę rewolucyjna technika. Już w dniu zdjęcia szwów możemy bliznę naświetlić. Karmienie piersią nie stanowi przeciwwskazania. Im wcześniej podejmiemy leczenie, tym lepiej. Tkanka nie jest jeszcze martwa i możemy ją znakomicie przebudowywać. Taka blizna wygląda już potem inaczej. Lasery nowej generacji pomagają także w leczeniu rozstępów, i to nie tylko tych świeżych.

– Bardzo innowacyjnym podejściem jest laser Star Lux firmy Palomar, z głowicą 1540, która znalazła zastosowanie w redukcji rozstępów, również białych, czyli zadawnionych – tłumaczy dr Opadczuk. – Do tej pory medycyna była bezradna w leczeniu rozstępów wieloletnich. My działamy na skórę zdrową, by pobudzić ją do zastąpienia tkanki martwej. Tak więc rozstęp ulega spłyceniu, zmienia koloryt, zaczyna się opalać, przyjmuje kolor skóry zdrowej – jednym słowem, staje się zdecydowanie mniej widoczny. Jest to zabieg wykonywany bez znieczulenia, bez żadnej premedykacji. Skóra zaczyna się przebudowywać po dwóch-trzech zabiegach. Efekty kuracji są imponujące.

Czy można więc wyglądać pięknie po ciąży? – Jak najbardziej – zapewnia dr Opadczuk. – Dziś medycyna estetyczna oferuje wielkie możliwości. W Carpe Diem proponujemy kobietom kompleksowy program „Bądź piękna po ciąży”, który obejmuje m.in. zabiegi związane z rewitalizacją skóry twarzy. Myślimy także o sylwetce, tak więc oferujemy konsultacje z trenerem personalnym, który podpowie, jak poprawić gorszą po ciąży kondycję.

W ofercie mamy też zabiegi z użyciem nowoczesnej technologii lasera diodowego I-lipo ultra skierowane do walki z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. W skład programu wchodzą również porady dietetyczne – jak ustalić właściwą dietę i zmienić złe nawyki żywieniowe. Jeśli pojawiły się problemy skórne, proponujemy konsultację z dermatologiem. Nie ma powodu, by czas po urodzeniu dziecka kojarzył się z oznakami zmęczenia czy przygnębienia. Myślę, że my, lekarze medycyny estetycznej, możemy dodać wiele blasku temu okresowi życia kobiety.

POLECAMY:

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także