ModaBag Designer Awards 2011 – zaprojektuj torebkę na miarę światowych trendów!

Bag Designer Awards 2011 – zaprojektuj torebkę na miarę światowych trendów!

Bag Designer Awards 2011 – zaprojektuj torebkę na miarę światowych trendów!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

21.09.2011 14:44, aktual.: 21.09.2011 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Torebka od wieków jest nierozłącznym atrybutem każdej kobiety. To przyjaciółka i powierniczka sekretów, odzwierciedla jej dusze. To w niej zamyka cząstkę siebie, dlatego tak pilnie jej strzeże i nie pozwala do niej nikomu zaglądać. Dzisiaj częściej można spotkać kobietę bez makijażu, niż bez torebki.

Torebka od wieków jest nierozłącznym atrybutem każdej kobiety. To przyjaciółka i powierniczka sekretów, odzwierciedla jej dusze. To w niej zamyka cząstkę siebie, dlatego tak pilnie jej strzeże i nie pozwala do niej nikomu zaglądać. Dzisiaj częściej można spotkać kobietę bez makijażu, niż bez torebki. Skoro torebka jest tak znacząca dla kobiet, to warto zgłębić wiedzę o najsłynniejszych torebkach świata. Do dziś niektóre modele torebek stanowią przedmiot pożądania kobiet na całym świecie...

Cofnijmy się do roku 1854, kiedy to Louis Vuitton założył w Paryżu swoją firmę. Jego syn Georges stworzył charakterystyczny, rozpoznawalny na całym świecie model torebki z beżowymi inicjałami LV na czekoladowym tle. Nazwał go Morgam Canvas. Torebka ma kształt kuferka, krótkie rączki i występuje w czterech rozmiarach. Jest odpowiednia na każdą okazję. Słynie z doskonałej jakości, ręcznego wykonania oraz dbałości o detale. Jest też niestety najczęściej podrabianą torebką na świecie.

W latach 30-tych powstał klasyczny model torebki Hermesa, który zawrotną karierę zrobił dopiero kilkadziesiąt lat później. W 1956 roku paparazzi przyłapali ówczesną gwiazdę Hollywood - Grace Kelly. Ciężarna aktorka, widząc błysk fleszy, zakryła torebką brzuch. W ten sposób rozpętała falę zainteresowania torebką, którą wkrótce nazwano „ Kelly”. Dzisiaj występuje w pięciu rozmiarach, a jej wyprodukowanie zajmuje 18 godzin. Była ulubienicą m.in. Ingrid Bergman czy Marleny Dietrich.

Kolejną „Torebkową Divą” jest Channel 2.55. Jak sama nazwa wskazuje, powstała w lutym 1955 roku. Jej uwagę przykuwa długi łańcuszek oraz pikowany wzór. Model został stworzony z myślą o kobietach, którym przeszkadzało trzymanie torebki w dłoni. Modowa rewolucjonistka Coco, zamieniła dyskomfort w wygodną, przewieszoną przez ramię kobiecą torebkę. Początkowo występowała w czterech kolorach. Dziś spotykamy ją w niezliczonych ilościach odcieni, w trzech rozmiarach oraz z łańcuszkiem w dwóch wariantach: złotym lub srebrnym o regulowanej długości. W powstawaniu każdej torebki bierze udział 6 osób, a proces produkcji trwa 10 godzin. Nosiły ją Jackie Kennedy, Romy Schneider i Liz Taylor. Dziś fankami modelu są Chloe Sevigny oraz Vanessa Paradis.

Nadszedł czas na Ciebie!

Jeżeli jesteś kreatywny/a i lubisz projektować, a Twoje pomysły aż się proszą, żeby je zrealizować, weź udział w konkursie „Bag Designer Awards 2011”! Do wygrania prestiżowa nagroda. Wybrany przez jury projekt torebki zostanie uszyta przez firmę Batycki, która jest jedną z najstarszych Polskich firm specjalizujących się w produkcji eleganckich damskich torebek.

Szczegóły konkursu znajdziesz na stronie www.tajemnicedamskiejtorebki.pl, prześlij nam swój projekt torebki. Spośród nadesłanych rysunków, szkiców jury, na czele którego zasiądzie Bożena Batycka, wybierze najlepszy projekt.

Zgłoszenia przyjmujemy w terminie od 12 września 2011 r. do 16 października 2011r. Wyniki konkursu ogłosimy podczas eventu 19 października 2011 r., ktory odbędzie się Warszawie.

Młodych projektantów wspiera firma Batycki i Warta.

POLECAMY:

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także