Blisko ludziBajkowe śluby gwiazd ostatniego dziesięciolecia

Bajkowe śluby gwiazd ostatniego dziesięciolecia

Bajkowe śluby gwiazd ostatniego dziesięciolecia
Źródło zdjęć: © Eastnews
Magdalena Drozdek
19.11.2015 16:37, aktualizacja: 12.12.2017 13:16

Ślub i wesele znanych osobistości to wydarzenie na skalę światową. Przeżywają je nie tylko Państwo Młodzi, ale i fani z najróżniejszych zakątków świata. Czyje uroczystości wywołały najwięcej emocji w ciągu ostatnich 10 lat? Zapraszamy na podsumowanie niezwykłych ślubów gwiazd oraz rodzin królewskich.

Ślub i wesele znanych osobistości to wydarzenie na skalę światową. Przeżywają je nie tylko Państwo Młodzi, ale i fani z najróżniejszych zakątków świata. Czyje uroczystości wywołały najwięcej emocji w ciągu ostatnich 10 lat? Zapraszamy na podsumowanie niezwykłych ślubów gwiazd oraz rodzin królewskich.

Miłość bez barier

Księżniczka Wiktoria z dynastii Bernadotte i Daniel Westling przyrzekali sobie miłość 19 czerwca 2010 r., dokładnie w tym samym kościele oraz równe 34 lata po ślubie rodziców Panny Młodej. Było to pierwsze wesele w szwedzkiej rodzinie królewskiej od ponad trzech dekad. Z tej okazji zorganizowano Festiwal Miłości, którego hasłem przewodnim było motto „Love Stockholm 2010”. Nawet stołeczne lotnisko przemianowano na „Oficjalne lotnisko miłości 2010”.

Para, mimo przeciwności losu i początkowej niechęci króla Szwecji Karola XVI Gustawa, pobrała się po ośmiu latach związku. Zanim do tego doszło, Pan Młody musiał przejść „przemianę” – uczył się manier, etykiety, języków, ponadto zmienił się jego wygląd i styl bycia. Na dokładkę musiał zobowiązać się do sprzedaży swojego biznesu – sieci klubów fitness – ponieważ uznano, że takie zajęcie nie jest godne członka rodziny królewskiej. W dniu ślubu Panna Młoda miała na sobie jedwabną, białą sukienkę z odkrytymi ramionami oraz pięciometrowym trenem. Pan Młody założył tradycyjny frak z muszką.

Duże oburzenie wśród protestantów oraz feministek spowodowała prośba księżniczki, która pragnęła, by do ołtarza odprowadził ją ojciec. Taki gest uważano za seksistowski i sprzeczny z tradycją równouprawnienia. Ostatecznie król przeszedł z córką tylko do połowy błękitnego dywanu, resztę drogi do ołtarza przebyła z przyszłym mężem. Księżniczka zrezygnowała również z pokazu sztucznych ogni (uważała go za nieekologiczny), a zamiast o prezenty poprosiła o wpłaty na założoną przez nią fundację charytatywną.

Najpiękniejszym podarunkiem dla wzruszonych Szwedów były łzy Panny Młodej podczas wypowiadania przysięgi i drżące dłonie Pana Młodego w trakcie zakładania obrączek.

Piękni i zakochani

16 lipca 2010 r. na pięknej Majorce Anja Rubik oraz Sasha Knezevic zostali koronowani na żonę i męża podczas ślubu w obrządku prawosławnym. Cała uroczystość była skromna i kameralna, zaledwie na 55 osób. Obecni na niej byli najbliżsi pary.

Do ołtarza Pannę Młodą odprowadzał ojciec, który z przejęcia aż się potknął. Obrączki zaprojektowała sama modelka. Mówi się, że na ten szczególny dzień miała przygotowane aż trzy kreacje z domu mody Pucci, wszystkie projektu jej przyjaciela Petera Dundasa. Na ślub założyła sukienkę z krótką spódnicą z falbanami nadającymi całości romantycznego charakteru, głębokim dekoltem oraz z rękawkami. Spore wrażenie robił welon – długi i lejący się, w którym Anja wyglądała bardzo dziewczęco. Na przyjęcie weselne włożyła drugą suknię – krótką, dopasowaną, całą z koronki, z długimi rękawami, w stylu lat 60. Pan Młody ubrany był w smoking i koszulę z niewielką, czarną muszką. Po skromnym weselu dla najbliższych para zorganizowała drugie przyjęcie, tym razem dla znajomych. Odbyło się ono w Nowym Jorku.

Królewski szyk na miarę XXI wieku

29 kwietnia 2011 r. sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Wilhelm Arthur Philip Louis Mountbatten-Windsor oraz Catherine Elizabeth Middleton. Jednogłośnie było to najważniejsze i najbardziej oczekiwane wydarzenie tego roku. Dzięki transmisji online oglądały je blisko dwa miliardy osób na całym świecie, także na ulicach Londynu zebrały się tłumy ludzi – szacuje się, że około miliona.

Do ostatniej chwili suknia Panny Młodej i strój Pana Młodego były tajemnicą, choć trafnie stawiano m.in. na dom mody Alexandra McQueena. To właśnie pod jego szyldem za sprawą Sarah Burton powstała jedyna i wyjątkowa suknia ślubna księżnej Cambridge – z ręcznie robionej koronki wykonanej przez Królewską Szkołę Krawiectwa oraz ze sprowadzanej z francuskiej Chantilly koronki naszytej na tiul, dzięki czemu kreacja miała unikatowy wzór z kwiatów: róży angielskiej, szkockiego ostu, irlandzkiej koniczynki oraz walijskiego żonkila. Podobno osoby odpowiedzialne za szycie sukni Panny Młodej musiały myć ręce co pół godziny oraz zmieniać igły co trzy, by wszystko wyszło idealnie. Pan Młody założył czerwony mundur Gwardii Irlandzkiej, której jest honorowym pułkownikiem. Księżna miała tiarę, którą pożyczyła jej królowa Elżbieta II, oraz bukiet składający się głównie z konwalii, hiacyntów, mirtu oraz kwiatów zwanych sweet William. Obrączka została wykonana zgodnie z tradycją – z grudki złota walijskiego przekazanego przez
Elżbietę II.

W trakcie ślubu Kate nie ślubowała mężowi posłuszeństwa. Nie założyła mu również obrączki, a do pocałunków (dwóch!) doszło dopiero na balkonie pałacu Buckingham. W tym wielkim dniu poza rodziną i najbliższymi osobami Młodej Parze towarzyszyły także gwiazdy: David oraz Victoria Beckhamowie, Elton John z partnerem, Rowan Atkinson oraz Guy Ritchie.

Skromna Panna Młoda

W obrządku żydowskim wzięli ślub Natalie Portman i Benjamin Millepieda. Uroczystość odbyła się 4 sierpnia 2012 r. Sięgająca do połowy łydek sukienka Panny Młodej była skromna i zakrywała ramiona i ręce aż po dłonie, ale jednocześnie pięknie podkreślała talię. Natalie zrezygnowała z butów na obcasie na rzecz cielistych balerinek.

Ponieważ Pan Młody jest Francuzem, zamiast tortu pojawiły się popularne nad Loarą ciasteczka makaroniki. Przyjęcie weselne z daniami wyłącznie wegańskimi (oraz z absolutnym zakazem fotografowania) odbyło się w prywatnej rezydencji w Kalifornii. Obecnych na nim było około 100 osób.

Różowa suknia ślubna

Oryginalną i odważną suknią ślubną może pochwalić się Jessica Biel, która 19 października 2012 r. wyszła za mąż za Justina Timberlake. Uroczystość odbyła się w piątek, we Włoszech. Aktorka miała na sobie różową sukienkę projektu domu mody Giambattista Valli – subtelną i klasyczną w kroju: wąską na górze i z szeroką spódnicą do ziemi. Taką samą długość miał również welon ozdobiony perłami ze ślubnej tiary babci Panny Młodej. Pan Młody na uroczystość założył czarny garnitur, białą koszulę, czarną muszkę i buty z wąskimi czubkami. Niestety, zarówno o samej ceremonii, jak i o weselu nie wiadomo zbyt wiele.

Romantycznie

Ślub Kelly Clarkson i Brandona Blackstocka odbył się 20 października 2013 r. Na tę okazję Panna Młoda założyła dziewczęcą, sięgającą do ziemi sukienkę z koronki projektu Alice Temperley. Kreacja miała długi rękaw oraz dekolt. Zamiast kwiatów czy welonu na głowie piosenkarki pojawiła się piękna, srebrna opaska od Marii Eleny. Bezpretensjonalny bukiet składał się ze słoneczników i polnych kwiatów. Pan Młody założył ponadczasowy, elegancki i klasyczny garnitur.

Cała uroczystość była bardzo skromna. Zdjęcia z tego ważnego dnia Para Młoda opublikowała na Facebooku i Twitterze – nie sprzedali ich żadnej gazecie.

Najsłynniejsza para Hollywood

Angelina Jolie i Brad Pitt wzięli ślub 23 sierpnia 2014 r. W momencie zaślubin byli parą prawie od dekady. W swojej rezydencji we Francji zorganizowali kameralną, skromną uroczystość w otoczeniu dzieci i najbliższych – łącznie na około 25 osób. Całość do ostatniej chwili udało im się utrzymać w tajemnicy – świat o ślubie dowiedział się dopiero po fakcie. Do ołtarza Angelina została odprowadzona przez najstarszych synów, kwiaty sypały córeczki, a bliźnięta podawały obrączki. Tak duże zaangażowanie pociech to nic dziwnego – para niejednokrotnie podkreślała w wywiadach, że to właśnie dzieci najbardziej naciskały na ich ślub.

Panna Młoda miała na sobie śnieżnobiałą suknię projektu Luigiego Massi z atelier Versace, o klasycznym kroju i ze spódnicą z ciężkiego jedwabiu. Mówi się, że niektóre jej elementy wykończone były wstawkami z sukni ślubnej matki Angeliny Jolie, jednak nie jest to pewne. Uwagę skupiał oryginalny welon – długi do ziemi, z naniesionymi specjalną techniką kolorowymi rysunkami namalowanymi przez dzieci Panny Młodej. Jeśli chodzi o biżuterię, to Angelina ograniczyła ją tylko do kolczyków z brylantami. Brad Pitt założył elegancki, czarny smoking od Salvatore Ferragamo. Zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączki pary zostały wykonane przez Roberta Procopa.

Weneckie amore

Mówi się, że to było wydarzenie roku, jeśli nie dekady. Złamało serce milionom kobiet z całego świata. 27 września 2014 r. w bajecznej Wenecji George Clooney stracił status kawalera. Jego wybranką została prawniczka Amal Alamuddin.

W sobotę para zorganizowała dla swoich gości przyjęcie powitalne, w trakcie którego padło sakramentalne „tak”. Małżeństwo było ważne w świetle prawa amerykańskiego, jednak nie włoskiego, dlatego w poniedziałek para zjawiła się w urzędzie stanu cywilnego i podpisała stosowne dokumenty, a później zorganizowała przyjęcie weselne.

Panna Młoda pokazała się w trzech kreacjach: długiej, koronkowej sukni, która była prezentem od projektanta Oscara de la Renty, eleganckim, białym kombinezonie i kapeluszu z dużym rondem od Stelli McCartney oraz w uroczej, krótkiej sukience z naszywanymi kwiatami 3D projektu Giambattista Valli. We wszystkich wyglądała obłędnie. Jej druhną była młodsza siostra, Tala. Goście weselni bawili się w rytmie When I fall in love. Na sobotnią uroczystość, która odbywała się w siedmiogwiazdkowym hotelu, para przypłynęła statkiem z napisem „Amore”. Mimo iż przed przyjęciem bez problemu można było sfotografować zakochanych, już w hotelu zadbano o ich całkowitą prywatność.

Najsympatyczniejsza para polskiego show-biznesu

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli ślub 26 grudnia 2014 r. w Słomczynie, niedaleko Warszawy. Para była ze sobą 11 lat. Data oraz miejsce uroczystości były utrzymane w tajemnicy niemal do samego końca – nawet goście, którzy dostali zaproszenia, poznali je w ostatniej chwili. Obecne były takie gwiazdy jak Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka, Maciej Rock – ten ostatni przemawiał również w kościele. Jednak bezapelacyjnie najważniejszym gościem była pięcioletnia córeczka pary – Janina.

Panna Młoda założyła klasyczną, białą sukienkę o skromnym kroju w kształcie litery „A”. Jej dekolt wykończony był delikatną koronką w białym kolorze. Przy doborze fryzury zrezygnowano ze skomplikowanych upięć – włosy Panny Młodej, lekko falowane, były rozpuszczone. Całość bardzo elegancko się ze sobą komponowała.

Dwa razy „tak”

Długo wyczekiwany ślub Johnnego Deppa i Amber Heard odbył się… dwukrotnie. Zważywszy na to, że aktor niejednokrotnie powtarzał, że ślub nie jest mu do niczego potrzebny, było to zapewne podwójnie zaskakujące.

Pierwszy miał miejsce 3 lutego 2015 r. w domu Deppa w Los Angeles, drugi, bardziej oficjalny, odbył się 7 lutego na Bahamach, na prywatnej wyspie aktora Little Halls Pond Cay. Podczas romantycznej ceremonii na plaży obecni byli najbliżsi Państwa Młodych, m.in. syn Pana Młodego oraz siostra Panny Młodej, która wystąpiła w roli druhny.

Suknia aktorki została zaprojektowana przez Stellę McCartney – utrzymana w białym kolorze, miała klasyczny, niezbyt strojny krój z długim rękawem oraz długim welonem, natomiast aktor założył biały smoking z czarnymi spodniami.

MAGAZYN WESELE/ tekst: Paulina Baran