Blisko ludzi"Bałagan jest normalny". Tiktokerka ma dość nieskazitelnych mieszkań

"Bałagan jest normalny". Tiktokerka ma dość nieskazitelnych mieszkań

Mama trójki dzieci pokazała, jak wygląda jej dom
Mama trójki dzieci pokazała, jak wygląda jej dom
Źródło zdjęć: © TikTok

25.01.2022 07:54, aktual.: 26.01.2022 18:53

Ciężarna mama trójki dzieci postanowiła położyć kres pokazywaniu idealnie wysprzątanych domów. Kobieta zwróciła uwagę, że w każdym mieszkaniu znajdziemy brudne naczynia czy porozrzucane ubrania. Uważa, że widywane w social mediach błyszczące domy to jedno wielkie kłamstwo.

Autorka viralowego nagrania spodziewa się czwartego dziecka. Przyznaje jednak, że nawet z trójką dzieci jej życie bardzo często przypomina jeden wielki chaos. Nie uważa tego za coś wyjątkowego - taka po prostu jest rzeczywistość. Kobietę bardzo denerwuje fakt, że w social mediach możemy zobaczyć jedynie wyidealizowane i nierealnie czyste mieszkania. Postanowiła to zmienić.

Pokazała, jak naprawdę wygląda dom pełen dzieci

Autorka popularnego wpisu przyznała, że ma po prostu dość tego, że wszyscy wrzucają do sieci fotografie i filmy, które nijak odnoszą się do codziennego życia.

"Chcę tylko pokazać wszystkim, jak wygląda mój dom, ponieważ jest wiele nagrań o tych wszystkich wnętrzach, które są piękne – czyste i nieskazitelne oraz estetyczne" - poinformowała widzów.

Następnie oprowadziła internautów po kolejnych pomieszczeniach znajdujących się w jej domu. Oczom wszystkich ukazały się zalegające na blatach i w zlewie naczynia, stosy ubrań w pralni oraz porozrzucane po podłodze zabawki.

Mamy podziękowały autorce nagrania

Szczera wypowiedź @ired_mommax3 spotkała się z dużym odzewem wśród innych kobiet. Wiele z nich przyznało, że ich domy wyglądają bardzo podobnie.

"To nie jest konkurs i każdy ma inne priorytety. Schludny dom nie oznacza, że jesteś lepszym rodzicem" - dodała na koniec autorka viralowego wpisu.

Inne użytkowniczki popularnej aplikacji przyznały kobiecie rację, stwierdzając, iż nieskazitelny dom przy dzieciach nie jest po prostu możliwy.

"Zdecydowanie powinniśmy być przyjaciółkami. Moje standardy dotyczące bałaganu obniżają się z każdym kolejnym dzieckiem";

"Wiele osób nie rozumie, że wystarczą dwa dni, żeby dom właśnie tak wyglądał";

"Zawsze tak bardzo się stresowałam, że nie ogarniam swojego domu, a jestem samotną mamą czwórki dzieci. To sprawiło, że czuję się o wiele lepiej" - czytamy w komentarzach.

Pojawiły się też oczywiście głosy, które zarzuciły kobiecie, że zaniedbując dom, zaniedbuje dzieci. Jeszcze inni stwierdzili, że nawet przy piątce dzieci potrafią utrzymać mieszkanie w lepszym stanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (84)
Zobacz także