"Beżowe flagi" robią furorę. Mają ukryte znaczenie

"Beżowe flagi" to cenna informacja dla innych
"Beżowe flagi" to cenna informacja dla innych

01.08.2023 21:48, aktual.: 02.08.2023 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TikTok może pomóc w znalezieniu miłości? Poniekąd tak. W przypadku tej platformy polega to jednak nie na odnalezieniu na niej "tej osoby", a skorzystaniu z randkowych porad innych. Tak sposób zrodził się trend na "beżowe flagi". O co w nim chodzi?

TikTok staje się obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, na której znajdziemy filmiki o najróżniejszej tematyce - od mody i urody po triki z życia codziennego i randkowe porady. Te ostatnie zdobywają coraz większe zainteresowanie, a jedna z tiktokerek, użytkowniczka Caito, postanowiła z tego skorzystać. Stworzyła trend randkowy, który został określony mianem "beżowych flag".

Czym są "beżowe flagi"?

Jeżeli posiadacie profil w aplikacji randkowej, z pewnością szybko zrozumiecie, o co dokładnie chodzi. Przeglądając profil praktycznie każdej osoby, w jej opisie znajdziemy informacje dotyczące jej zainteresowań bądź cech charakteru. Jak wiadomo, jest ich mniej bądź więcej. Już z tego możemy wywnioskować, czy ktoś posiada beżowe flagi.

Beżowe flagi są bowiem określeniem stosowanym w przypadku osób, które nie mają nam zbyt wiele do zaoferowania. Podane przez nich informacje w aplikacji randkowej skupiają się na jednym zdaniu lub zaznaczeniu, że np. "lubią zwierzęta". Zdaniem tiktokerki Caito już to może nam sugerować, że relacja z nimi nie będzie zadowalająca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Flagi, które pozwalają ocenić relację

Beżowe flagi nie są jednak jedynymi, jakie stały się popularne w ostatnim czasie wśród użytkowników TikToka (a także aplikacji randkowych). Wyróżniamy również zielone, jak i czerwone flagi.

Zielone flagi oznaczają pozytywne cechy wykazywane przez drugą osobę w relacji. Wśród nich znajdują się m.in. wzajemny szacunek, szczerość czy zrozumienie.

Czerwone flagi są przeciwieństwem zielonych. To toksyczne zachowania i cechy, które nie są mile widziane u drugiej osoby. Zaliczamy do nich np. wprawianie kogoś w gorszy nastrój, publiczne wyśmiewanie, brak akceptacji, przemoc psychiczną bądź fizyczną.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)