UrodaBiała glinka i jej niesamowite możliwości – przepis na maseczkę z białą glinką

Biała glinka i jej niesamowite możliwości – przepis na maseczkę z białą glinką

Biała glinka i jej niesamowite możliwości – przepis na maseczkę z białą glinką
Źródło zdjęć: © iStock.com | Lacheev
27.06.2018 23:21, aktualizacja: 02.08.2018 11:17

Biała glinka to dar Ziemi, który działa zbawiennie przy każdej dolegliwości skóry. Wyróżnia się tym, że pozbawiona jest zanieczyszczeń i posiada neutralne pH. Oczyszcza, nawilża, rozświetla i odtruwa cerę, sprawiając, że wygląda młodo i świeżo.

Biała glinka – co to jest?

Biała glinka to jedna z glinek wydobywanych z wnętrza Ziemi, ciesząca się taką samą popularnością jak glinka zielona czy glinka różowa. Nazywana jest glinką chińską lub porcelanową, ponieważ faktycznie wydobywana była już wieki temu w Chinach, w prowincji Kao-ling i służyła do wyrabiania porcelany. Od miejsca wydobywania w dziedzinie geologii biała glinka nazywana jest kaolinem.

Tradycyjnie białą glinkę wydobywa się z ziemi, a następnie poddaje się obróbce termicznej, wystawiając ją do wyschnięcia na słońcu. Następnie jest rozdrabniana, aż uzyska postać lekkiego, drobnego pudru.

Biała glinka zawiera szereg minerałów w najczystszej postaci. Jest również wolna od zanieczyszczeń, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. W składzie białej glinki znaleźć można pierwiastki takie jak krzem i glin, ale też żelazo, wapń, potas, sód, magnez i tytan. Zawartość procentowa wymienionych minerałów może się różnić w zależności od miejsca wydobywania kaolinu.

Właściwości białej glinki

Czysta postać białej glinki, nieskażona zanieczyszczeniami, sprawia, że jest idealnym, naturalnym środkiem do pielęgnacji skóry. Ma na to wpływ również fakt, że kaolin ma pH równe 5, czyli zupełnie neutralne dla skóry.

Stosowanie białej glinki zaleca się osobom o każdym typie cery. Jej właściwości tworzą bowiem szeroki wachlarz zbawiennych działań na skórę. Zaleca się ją:
• skórze normalnej, ponieważ skutecznie ją odżywi, odświeży i rozświetli,
skórze suchej – nawilża i odżywia skórę,
skórze tłustej, gdyż zwęży pory, uprzednio je oczyszczając,
skórze trądzikowej, bo przyspiesza gojenie ran, redukuje blizny, oczyszcza stany zapalne i niszczy bakterie,
• skórze dojrzałej – spłyca bowiem zmarszczki i ujędrnia skórę,
• skórze zmęczonej, ponieważ skutecznie odtruwa, odżywia i regeneruje cerę.

Przepis na domową maseczkę z białej glinki

Do wykonania domowej maseczki z białą glinką potrzeba będzie:
- 1 łyżeczka białej glinka,
- 1 łyżka stołowa wody różanej albo mineralnej,
- po kilka kropel olejków eterycznych do wyboru: olejek jojoba, olejek lawendowy, olejek kokosowy lub olejek migdałowy.

Sposób przygotowania maseczki z białą glinką jest następujący:
• w niewielką miseczkę należy wsypać glinkę i zalać delikatnie wodą,
• następnie dodać lejki i mieszać do uzyskania jednolitej, dość gęstej masy,
• skórę twarzy należy uprzednio przygotować – dokładnie umyć i pozbawić za pomocą peelingu zrogowaciałego naskórka, który jest barierą dla wchłaniających się w głąb skóry wartości odżywczych maseczki z białej glinki,
• nałożyć grubą warstwę maseczki na twarz i odczekać 15 minut, w międzyczasie spryskując twarz wodą termalną, żeby maseczka nie zaschła,
• zmyć letnią wodą.

Maseczki do twarzy na bazie białej glinki, a także wiele innych kosmetyków do pielęgnacji znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Maseczkę można rozprowadzać również na szyi, dekolcie czy plecach. Można ją stosować nawet 2 razy w tygodniu. Ważne, żeby podczas aplikacji nie używać metalowych przedmiotów, bo mogą wejść z białą glinką w reakcję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także