Blisko ludziBill i Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach. "Nie wierzymy, że możemy nadal rosnąć jako para"

Bill i Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach. "Nie wierzymy, że możemy nadal rosnąć jako para"

Małżeństwo Gatesów niedługo przejdzie do historii.
Małżeństwo Gatesów niedługo przejdzie do historii.
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. JKY

04.05.2021 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Informacja o rozwodzie Billa i Melindy Gatesów obiegła cały świat w kilka godzin. Dla wielu osób jest to szokująca wiadomość, ponieważ małżeństwo zawsze wspólnie uczestniczyło w wielu projektach i wszystko wyglądało na to, że doskonale się dogadują mimo upływu lat. Niestety wspólne oświadczenie małżonków nie pozostawia złudzeń.

W poniedziałek 3 maja na profilu Billa Gatesa na Twitterze pojawił się niepokojący wpis będący zarazem oficjalnym oświadczeniem przedsiębiorcy. Poinformował on, że razem z żoną podjęli decyzję o rozwodzie. Ich małżeństwo przetrwało 27 lat, ale para była za sobą związana ponad 34 lata. Przez cały ten czas stworzyli wiele wspólnych projektów, w tym założyli fundację.

Zaskakujące oświadczenie małżonków

"Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rosnąć wspólnie jako para w kolejnych etapach naszego życia" - napisali Gatesowie.

Zgodnie z wydanym oficjalnym stanowiskiem małżonków, będą oni cały czas ze sobą współpracować, ale nie widzą dla siebie szans jako para i już się z tym pogodzili. Poprosili jednocześnie o przestrzeń oraz uszanowanie ich prywatności. Jak na razie nie zdradzili szczegółów związanych z nadchodzącym rozwodem. Majątek Gatesa wycenia się na prawie 124 miliardów dolarów – jest 4. osobą na liście najbogatszych na świecie.

Historia miłości Billa i Melindy

W 1987 roku Melinda (wówczas French) po ukończeniu studiów informatycznych podjęła pracę w dopiero rozwijającej się wówczas firmie Microsoft. Była odpowiedzialna za management produktu oraz za rozwój innych produktów multimedialnych. Po kilku tygodniach pracy pojechała na targi komputerowe do Nowego Jorku, gdzie poznała Billa Gatesa.

Początkowo ich relacja była luźna i bez zobowiązań. Po pewnym czasie wyznali sobie miłość i zdecydowali się na ślub. Odbył się on w tajemnicy 1 stycznia 1994 roku na Hawajach. W 1996 roku na świat przyszła córka Jennifer (obecnie studentka medycyny). W 1999 roku pojawił się syn Rory John, a w 2001 roku Phoebe Adele.

Melinda Gates po urodzeniu dzieci wycofała się z oficjalnej kariery w Microsofcie. Razem z mężem w 2000 roku założyła fundację finansującą walkę z chorobami zakaźnymi we wszystkich zakątkach globu – obecnie to największa organizacja filantropijna na świecie. Melinda skupiła się na działaniach fundacji i poświęciła się także walce o prawa kobiet.

Niestety mimo wielu wspólnie podjętych przedsięwzięć i współdzielenia życia prywatnego, małżeństwo Gatesów powoli przechodzi do historii. Jak zauważyła Melinda, związek ze współzałożycielem Microsoftu nie należy do łatwych, ponieważ mąż spędza aż 16 godzin dziennie w pracy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także