Biuro w domu – aranżacje, które inspirują

Biuro w domu – aranżacje, które inspirują

18.06.2019 12:40, aktual.: 24.06.2019 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakie jest idealne miejsce do pracy? Biuro w domu! Aranżacje z nowoczesnymi meblami biurowymi sprawiają, że perspektywa zostania freelancerem staje się kusząca. Jak zorganizować taką przestrzeń? Mamy kilka pomysłów.

Domowe biuro – do pracy i nauki

Podczas budowy czy remontu coraz częściej pojawiają się pomysły na urządzenie biura w domu. Nic dziwnego, ponieważ w zmieniających się realiach rynku pracy na znaczeniu zyskuje freelancing. Praca na własny rachunek daje mnóstwo swobody, ale ma też swoje ograniczenia. Jej niewątpliwym atutem jest możliwość stworzenia domowego biura, w którym łatwo zapewnić sobie maksymalnie komfortowe warunki. Te zaś mają ogromny wpływ na wydajność pracy.

Obraz

Biuro w domu nie jest jednak luksusem tylko dla tych, którzy mogą wykonywać obowiązki zawodowe przy własnym biurku. To funkcjonalna przestrzeń do korzystania z komputera, czytania, szkicowania, przeglądania prasy, planowania budżetu domowego czy segregowania rachunków. Z takiego gabinetu mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci potrzebujące miejsca do odrabiania lekcji. Zaaranżowanie małego biura w domu przynosi więc korzyści każdemu – niezależnie od charakteru wykonywanej pracy.

Nowoczesne biuro w domu – aranżacje w różnych stylach

Minimalizm i oryginalność – to cechy, które powinno mieć nowoczesne biuro w domu. Aranżacje wnętrz przeznaczonych do pracy występują w rozmaitych stylach: od skandynawskiego przez industrialny po rustykalny. Nie brakuje również pomysłów bazujących na klasyce. Tradycyjny zielony gabinet w domu znowu wraca do łask – wszak głęboki szmaragd to jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu.

Obraz

Kameralne biuro można urządzić również dzięki popularnym ostatnio ciemnym odcieniom szarości. W naturalny sposób łączą się z nimi czerń oraz brąz. Domowe biuro zdominowane przez grafit da się delikatnie rozjaśnić choćby biurkiem z połyskującej płyty MDF. Lakierowana powierzchnia ma zdolność do odbijania światła.

Do stworzenia aranżacji małego biura w domu najlepiej wykorzystać jasne barwy, które zapobiegają optycznemu pomniejszeniu przestrzeni. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się białe i jasnobeżowe elementy wyposażenia. Biel bardzo często gości także na ścianach. Ponadto w gabinecie mogą pojawić się pogłębiające perspektywę lustra. Podobną funkcję mają fototapety z krajobrazami ukazującymi dużą przestrzeń, np. oddalony wierzchołek góry.

Obraz

Aby zaprojektować biuro w domu, wbrew pozorom nie trzeba mieć do dyspozycji oddzielnego pomieszczenia. Kącik do pracy da się urządzić również w sypialni, pokoju gościnnym czy salonie. Mały metraż skłania do poszukiwania sprytnych rozwiązań, takich jak wąski stolik zamiast biurka i wiszące półki zamiast dostawionego do ściany regału. Idealne miejsce na biuro w domu to również przestrzeń pod schodami, gdzie da się wstawić zestaw mebli na wymiar. W zestawie tym mogą się znaleźć szafki na dokumenty oraz składany blat.

Obraz

Jeśli chodzi o biuro w domu, aranżacja powinna być nie tylko stylowa, ale i dobrze przemyślana. Duże znaczenie ma dobór krzesła biurowego. Tylko takie, które ma ergonomiczną budowę, zapewnia komfort kręgosłupowi podczas wielogodzinnej pracy. Należy również zwrócić uwagę na miejsce do przechowywania. Warto zainteresować się nie tylko pojemnymi szafkami, lecz także organizerami i pudełkami ułatwiającymi porządkowanie miejsca pracy.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)