ModaBiustonosze dla dużych piersi – modne, wygodne i dobrze dopasowane

Biustonosze dla dużych piersi – modne, wygodne i dobrze dopasowane

Biustonosze dla dużych piersi – modne, wygodne i dobrze dopasowane
Źródło zdjęć: © iStock.com | LuckyBusiness
Sylwia Ścibak
14.05.2018 11:12

Pełne piersi często bywają problematyczne, dlatego odpowiednio dobrany stanik służy nie tylko wygodzie, ale także zdrowiu. Poniżej prezentujemy różne egzemplarze o dużych rozmiarach, które są modne, seksowne i funkcjonalne.

Biustonosz do dużych piersi – jak dobrać?

Duże piersi potrzebują solidnego podtrzymania praktycznie w każdej sytuacji, dlatego dobranie odpowiedniego stanika jest niezwykle ważne. Biust sam w sobie jest bardzo delikatny, ponieważ składa się z rozciągliwych tkanek, które w wyniku różnych drgań, skoków, ścisków mogą się zniekształcić. W tym przypadku każdy źle dobrany biustonosz może zaszkodzić. Nierzadko zdarza się, że posiadaczki pełnych piersi mają problem z wyborem najlepiej pasującego egzemplarza, a trudności często zaczynają się już na etapie poszukiwań. A wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim biustonosz utrzymuje się na obwodzie, a nie na ramiączkach, toteż dobrze pasujący egzemplarz świetnie leży już na najluźniejszych haftkach. Fiszbiny powinny mocno przylegać do mostka i celować w środek pachy, a same miseczki muszą dokładnie okalać biust nawet pod pachą i być zabudowane, by piersi z nich nie wypadały. Ramiączka w stanikach o dużym rozmiarze są często grube, bo takie dają większy komfort noszenia i nie wpijają się w skórę, jednak dobrze jest, jeśli można je swobodnie napiąć na wysokość dwóch palców, bo wtedy są najlepiej dopasowane. Warto pamiętać, że stanik nie powinien się przesuwać przy podnoszeniu rąk czy schylaniu się, bo wtedy wiadomo, że jest zbyt luźny.

Obraz
© 123RF

Biustonosz dla dużych piersi – piękny i funkcjonalny

Biustonosze do dużych piersi nie są mało kobiece i mało seksowne. Na rynku możemy znaleźć zarówno modele o bardzo prostym i skromnym fasonie, jak i barwne egzemplarze z koronkowymi wstawkami i ozdobami, będące idealnym wyborem na ważne okazje pod wystawną kreację. My proponujemy kilka biustonoszy o różnych, dużych rozmiarach, które mają usztywniane, półusztywniane oraz nieusztywniane miseczki. Wśród nich znajdują się też egzemplarze z ozdobnymi strapsami na dekolcie, które są niezwykle modne i które świetnie pasują np. do lekko rozpiętej koszuli.

Obraz
© Fotolia