ModaBody jak bluzka czy bluzka w formie body? Idealny fason na każdą okazję

Body jak bluzka czy bluzka w formie body? Idealny fason na każdą okazję

Body jak bluzka czy bluzka w formie body? Idealny fason na każdą okazję
Źródło zdjęć: © iStock.com | Undrey
Sylwia Ścibak
29.01.2020 12:20, aktualizacja: 30.01.2020 10:50

Body w formie bluzki (albo bluzka z formie body) to funkcjonalny ubiór nie tylko na co dzień, ale też na uroczyste okazje. Warto je nosić zwłaszcza zimą. Dlaczego? Przekonaj się.

Body – nie tylko piękne, ale i praktyczne

Body początkowo było elementem sportowego stroju akrobatów, pływaków, tancerzy i primabalerin. Później stało się również wyjątkowo piękną kobiecą bielizną (także tą modelującą), strojem kąpielowym, a także bluzką, którą warto eksponować. Body bluzka, tak jak bieliźniany wariant, ściśle przylega do ciała i dzięki temu podkreśla kształty. Jest też bardzo wygodne i nie roluje się pod spodniami czy spódnicą. Ze względu na to, że pokazujemy wyłącznie górną część, bardzo łatwo możemy je pomylić ze zwyczajną bluzką. Ten typ ubioru nie jest wyzywający i pełni głównie praktyczne funkcje. Jakie?

Body nie roluje się pod ubraniem i nie ma szans, by wysunęło się ze spodni lub spódnicy z obniżonym stanem. Dzięki temu możemy ochronić nerki i dolną część pleców, zwłaszcza jeśli nosimy krótkie kurtki. Body poprawia także wygląd wierzchniej części stroju. Gładkie spodnie i spódnice układają się odpowiednio, a na ich powierzchni nie widać sztywnych szwów czy załamań. Body będzie więc dobre na każdą okazję, w której wymaga się schludnego, często dopracowanego do perfekcji stroju, np. biznesowego.

Fasony body bluzek

Body bluzka ma różne warianty dopasowane do każdego stylu. Niektóre modele są typowo sportowe, mają naszyty kaptur i elastyczny, rozciągliwy materiał. Inne zaś mają bardziej odświętny charakter – zachwycają koronkami i barwnymi zdobieniami. W sklepach znajdziemy także koszule body, które idealnie pasują do biznesowego stroju.

Ze względu na różnorodność fasonów body bluzki pasują wszędzie, na każdą okazję. Te najbardziej eleganckie i wieczorowe dopasują się do spódnic oraz szykownych spodni, te w stylu sportowym i codziennym będą odpowiednie do spodni dresowych albo zwykłych jeansów. Te najbardziej klasyczne dopasują się przede wszystkim do biznesowych stylizacji, skromnych, schludnych i eleganckich.