Trwa ładowanie...
d1v6rvc

Boże Ciało – kiedy wypada. Jak obchodzimy święto?

Boże Ciało przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Oznacza to, że święto może najwcześniej przypaść 21 maja, najpóźniej zaś 24 czerwca. Kiedy obchodzimy Boże Ciało w 2019 roku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boże Ciało zawsze wypada w czwartek
Boże Ciało zawsze wypada w czwartek (Forum, Fot: Anatol Chomicz/FORUM)
d1v6rvc

Boże ciało – historia

Boże Ciało po raz pierwszy odbyło się w 1320 roku. W Polsce święto wiąże się z procesją, czyli wspólnym sakramentem odbywającym się na ulicach.

W Boże Ciało procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach, gdzie czytane są fragmenty czterech Ewangelii. Z Bożym Ciałem związane jest również inne ważne dla katolików święto – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, które obchodzone jest 8 dni po Bożym Ciele.

d1v6rvc

Boże Ciało 2019 – kiedy jest?

Boże ciało jest ruchomym świętem. Zawsze wypada w czwartek, jednak co roku w inny dzień miesiąca. Po zakończonej majówce, z pewnością wiele osób zastanawia się, kiedy przypada Boże Ciało w 2019 roku.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, bo tak brzmi pełna nazwa święta Bożego Ciała, to jedno z najważniejszych świąt dla katolików. Uroczystość ma charakter dziękczynny i radosny.

d1v6rvc

Boże Ciało – czy jest wolne?

Boże Ciało przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Oznacza to, że święto może najwcześniej przypaść 21 maja, najpóźniej zaś 24 czerwca. W tym roku Boże Ciało przypada 20 czerwca. Czy w Boże Ciało idziemy do pracy? Święto jest w Polsce dniem ustawowo wolnym.

W związku z tym, że Boże Ciało wypada w czwartek, to możemy znów liczyć na długi, bo aż 4-dniowy weekend. Jeżeli planujemy z tej okazji wyjazd z miasta, to warto zadbać o rezerwacje hotelu lub pensjonatu odpowiednio wcześnie. Długi czerwcowy weekend przypadający w Boże Ciało to bowiem bardzo popularny termin na rodzinne wyjazdy.

d1v6rvc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kobiety w Roli Głównej. Rozmowa z Agą Wilk

d1v6rvc

Podziel się opinią

Share
d1v6rvc
d1v6rvc