ModaBransoletki, które pokochasz. Popularne wzory w niskich cenach

Bransoletki, które pokochasz. Popularne wzory w niskich cenach

Bransoletki, które pokochasz. Popularne wzory w niskich cenach
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
30.01.2018 12:26, aktualizacja: 30.01.2018 15:13

Biżuteria to jeden z najlepszych przyjaciół kobiety. Dodaje pewności siebie i potrafi podkreślić największe atuty twojej urody. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie noszona i stanowi jeden z najbardziej popularnych prezentów dla pań.

Niezależnie od tego, czy nosisz dużo biżuterii, czy zakładasz zaledwie jedną lub dwie ozdoby, przyda ci się coś na nadgarstek. Poniżej prezentujemy kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się podczas wybierania bransoletki. Jeśli planujesz taki zakup dla siebie lub kogoś bliskiego, to warto go dobrze przemyśleć.

Jak dopasować ją do nadgarstka?
Przy wyborze bransoletki powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na jej długość. Cieńsze modele zwykle bardziej przylegają do ręki. Jest to podyktowane względami typowo praktycznymi. Jeśli podczas codziennych czynności zahaczysz o coś cienkim łańcuszkiem, to z pewnością go zerwiesz. Z drugiej strony niektóre ozdoby, zwłaszcza te zawierające nikiel, mogą uczulić skórę, jeśli przylegają do niej zbyt mocno. Dlatego grubsze bransoletki są zawsze nieco luźniejsze.

Obraz
© iStock.com

Kupując bransoletkę dla siebie, powinnaś zmierzyć szerokość nadgarstka i dodać do niej dwa centymetry. Wtedy masz pewność, że biżuteria nie będzie cisnąć, co przy długotrwałym noszeniu mogłoby być nieco irytujące. Jeśli natomiast planujesz sprawić prezent-niespodziankę komuś bliskiemu, musisz dyskretnie dowiedzieć się, jaki rozmiar wybrać. Standardowo kobiety noszą bransoletki nie dłuższe niż 20 cm. Jeśli osoba, której chcesz wręczyć podarunek jest przy tuszy, lepiej będzie wziąć dodatkowe 2 cm rezerwy.

Do czego będzie pasować?
Każdy rodzaj biżuterii rządzi się swoimi prawami. Ozdoby znajdujące się blisko twarzy, takie jak kolczyki czy naszyjnik, dopasowuje się do jej kształtu oraz koloru oczu. Przy wyborze bransoletki kierujesz się raczej sylwetką i ubraniami, do których planujesz ją założyć. Bardziej fantazyjne wzory lepiej zarezerwować do mniej oficjalnych strojów. Wybierając się do pracy lepiej natomiast postawić na prostotę i praktyczność. Ciekawym rozwiązaniem jest założenie dużej ilości skomplikowanych ozdób do prostych ubrań. Dzięki temu podkreślisz biżuterię i zwrócisz na nią uwagę. Jeśli natomiast chodzi o figurę, zasada jest jedna: im szczuplejsza jesteś, tym drobniejszą bransoletkę powinnaś zakładać. Kobiety przy tuszy zakładające drobne ozdoby mogą sprawić, że optycznie będą wyglądać na jeszcze tęższe. Pamiętaj również, żeby dobrać bransoletkę do swojego ulubionego koloru i ubrań, w których czujesz się najlepiej.

Nie zapominaj o reszcie
Pamiętaj również, że bransoletkę musisz dopasować do reszty biżuterii. Najłatwiejszym sposobem jest utrzymanie wszystkiego w tym samym stylu, czasem jednak warto pójść na żywioł i połączyć kilka różnych dodatków by otrzymać ciekawy efekt. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś przesadzać, w innym wypadku możesz osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Lepiej sparować ze sobą dwa pozornie odmienne style niż dobrać każdy element z innego kompletu.

Bransoletka to element biżuterii, który jest równie ważny co kolczyki czy naszyjnik. Dlatego warto sprawić sobie prezent, który nie skończy na dnie kasetki z biżuterią jako kolejna błyskotka, ale stanie się jednym z dodatków, bez których nie wyobrażasz sobie wyjścia.

Źródło artykułu:WP Kobieta