Jego żoną jest matka posłanki KO. Długo ukrywali ślub

Jego żoną jest matka posłanki KO. Długo ukrywali ślub

Piotr Polk związał się z Magdaleną Wołłejko w cieniu skandalu
Piotr Polk związał się z Magdaleną Wołłejko w cieniu skandalu
Źródło zdjęć: © AKPA
22.01.2024 11:53, aktualizacja: 22.01.2024 12:38

Piotr Polk wiedzie dziś szczęśliwe życiu u boku Joanny Gajewskiej, której córka robi karierę w polityce. Nie każdy jednak wie, że jest to jego trzecia żona. Z poprzednią związał się jednak w cieniu skandalu. Aktor 22 stycznia skończył 62 lata.

Piotr Polk urodził się 22 stycznia 1962 roku. Fani doskonale kojarzą z jego ról w takich produkcjach jak "Samo życie" czy "Plebania". Swego czasu o aktorze było jednak głośno nie tylko za sprawą jego artystycznych dokonań, ale przede wszystkim małżeństwa z druga żoną, Magdaleną Wołłejko.

Początek znajomości ze zdradą w tle

Piotr Polk oraz jego pierwsza żona Hanna swego czasu uchodzili za jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Informacja o ich rozstaniu zszokowała opinię publiczną. W końcu nic nie wskazywało na to, aby w ich związku mogło dziać się coś złego.

Szybko okazało się, że aktor znalazł szczęście u boku innej kobiety, dlatego postanowił rozstać się z żoną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Okazałem się tym złym, bo porzuciłem i w dodatku dla innej kobiety. Nikt nie wnikał, jakie było nasze małżeństwo, Hanka mówiła, że cudowne. Ja wolałem nic nie opowiadać" - zdradził w rozmowie z "Twoim Stylem" aktor.

Serce Polka skradła jego koleżanka z branży, Magdalena Wołłejko. Aktorzy poznali się podczas pracy nad sztuką "Śluby panieńskie". Podczas promocji ich spektaklu od razu między nimi zaiskrzyło.

"Piotr był moim największym zaskoczeniem. Spotkałam mężczyznę, który spełnił moje oczekiwania jako kobiety" - powiedziała niegdyś "Vivie" aktorka.
Magdalena Wołłejko i Piotr Polk byli w sobie szaleńczo zakochani
Magdalena Wołłejko i Piotr Polk byli w sobie szaleńczo zakochani © AKPA | AKPA

Związek nie przetrwał próby czasu

Magdalena Wołłejko i Piotr Polk pobrali się w 2000 roku. Niestety po jakimś czasie zaczęły pojawiać się plotki o domniemanym kryzysie w związku pary. Jak się szybko okazało, aktor kolejny raz szukał szczęścia w ramionach innej kobiety. Postanowił zamieszkać ze swoją agentką, Joanną Gajewską.

Po niespełna roku aktor zrozumiał jednak, że chce walczyć o swoje małżeństwo. Niestety starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Para oficjalnie rozwiodła się w 2011 roku.

"Mamy tylko jedno życie. Szkoda je marnować na bycie z kimś na siłę, bez uczuć. Czasem rozstanie powoduje, że człowiek znajduje sobie właściwe miejsce, tę drugą połówkę" - przyznał tuż po rozwodzie aktor.

Do dziś tworzy szczęśliwy związek z Gajewską, której córka Aleksandra jest posłanką Koalicji Obywatelskiej, a od grudnia 2023 roku sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Para pobrała się w 2015 roku, ale informacja o tym wyszła na światło dzienne dopiero trzy lata później.

Piotr Polk i Joanna Gajewska
Piotr Polk i Joanna Gajewska © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.