GwiazdyHanna Bakuła o serialu Osiecka. "Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, kto mnie zagra"

Hanna Bakuła o serialu Osiecka. "Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, kto mnie zagra"

Hanna Bakuła
Hanna Bakuła
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. AML

26.01.2021 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hanna Bakuła była jedną z najbliższych przyjaciółek Agnieszki Osieckiej, w związku z tym nie mogło jej zabraknąć w serialu TVP o artystce. W rolę Bakuły wcieliła się Aleksandra Konieczna, co bardzo podoba się malarce.

– Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, kto mnie zagra – powiedziała "Faktowi" Hanna Bakuła. – Aleksandrę Konieczną uważam za wielką aktorkę. Ona też była zadowolona, bo mnie lubi. Nie widziałam jeszcze odcinków, w których Ola mnie gra. Z uwagi na jej wielki talent jestem zupełnie spokojna – dodała malarka.

Osiecka "bratnią duszą" Bakuły

Hanna Bakuła wyznała, że od śmierci Osieckiej, nie znalazła drugiej tak bliskiej sercu osoby. – Moja przyjaźń z Agnieszką była unikalna i jednorazowa. Nie myślę, że mogłabym spotkać kogoś podobnego do niej – wspomina Bakuła.

Serial "Osiecka"

Serial "Osiecka" to jedna z ważniejszych telewizyjnych premier ostatnich tygodni. W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach życia, wcielają się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska. Serial ukazuje życie artystki od wczesnej młodości, która przypadła na lata 50., aż do śmierci w 1997 roku.

Scenariusz serialu powstał na podstawie dostępnych biografii Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Bohaterami produkcji oprócz Hanny Bakuły są również: Maryla Rodowicz, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Zbigniew Cybulski i Bogusław Kobiela. Pierwszy odcinek pojawił się na antenie TVP 25 grudnia 2020 roku. Cały sezon liczyć będzie 13 odcinków.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także