Trwa ładowanie...
d14yz81

Całe jej ciało pokryte jest łuskami. Mimo to jest modelką

Celia Martinez, cierpiąca na łuszczycę modelka z Hiszpanii, pozuje do zdjęć nie ukrywając swojej choroby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia Celii inspirują tysiące osób.
Zdjęcia Celii inspirują tysiące osób. (Instagram.com)
d14yz81

Modelka choruje od 16 roku życia. Obecnie już 90% powierzchni jej ciała jest objętych zmianami skórnymi. Początkowo czuła się skrępowana tym, jak wygląda, uczy się kochać swoje ciało, ale – jak sama przyznaje stopniowo. Zaakceptowała łuszczycę, jako część swojego życia i chce swoim pozytywnym nastawieniem zarazić inne osoby, których wygląd nie mieści się w standardach lansowanych przez media.

W rozmowie z „Metrem” Celia Martinez przyznaje, że choroba utrudnia jej pracę. Wielokrotnie zdarzało się jej słyszeć, że stan jej skóry dyskwalifikuje ją jako modelkę. Ma jednak nadzieję, że jej postawa i praca nad samoakceptacją zainspiruje innych oraz oswoi społeczeństwo z wstydliwą chorobą. Na swoim profilu na Instagramie modelka dzieli się zdjęciami, na których nie ukrywa tego, jak wygląda jednocześnie pokazując, że czuje się atrakcyjna. Mimo to wciąż zdarzają się jej nieprzychylne spojrzenia czy złośliwe komentarze. „Nie pozwolę nikomu na upokarzanie mnie” – mówi Celia.

Choć łuszczyca to nieuleczalna choroba, Celia wierzy, że będzie mogła prowadzić normalne życie. Właśnie dlatego walczy o społeczną akceptację dla niestandardowo pięknych ciał.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d14yz81

Podziel się opinią

Share
d14yz81
d14yz81