Trwa ładowanie...

Catering dietetyczny – na czym polega? Dla kogo będzie najlepszy?

Catering dietetyczny jest coraz popularniejszy. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków w domu lub chcą schudnąć, jednak nie wiedzą, jakie produkty powinny być zawarte w ich codziennym menu. Na czym polega catering dietetyczny? Dla kogo będzie najlepszy? Przedstawiamy zalety cateringu dietetycznego.

Catering dietetyczny – na czym polega? Dla kogo będzie najlepszy?Źródło: Shutterstock.com
dysjad3
dysjad3

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to stosunkowo nowy sposób na dostarczanie posiłków do domu przez określoną firmę. Często jest nazywany dietą pudełkową lub dietą z dowozem pod drzwi. Posiłki są zamawiane przez klienta ze strony internetowej. W menu można określić rodzaj posiłków, w tym odpowiedni dla osób, które chcą schudnąć, a także żywieniowe preferencje (posiłki mięsne lub bezmięsne).

Catering dietetyczny uwzględnia śniadania, obiady i kolacje. Dietetycy na podstawie naszych preferencji tworzą indywidualny zestaw, który wchodzi w skład cateringu dietetycznego. Codziennie pod drzwi klienta są dostarczane od 1 do 5 pudełek zawierających posiłki na cały dzień.

Zazwyczaj catering dietetyczny jest opłacany z góry na cały miesiąc, jednak można również skorzystać z opcji jednodniowej, tak aby się przekonać, czy jest to forma odpowiadająca naszym potrzebom.

dysjad3

Catering dietetyczny – co zawiera?

W cateringu dietetycznym znajdziemy produkty pełnowartościowe, a zarazem niskokaloryczne. Jednodniowa porcja zawiera maksymalnie 5 pudełek, w których znajdują się posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Można wybrać wersję tradycyjną lub wegetariańską.

Przykładowe menu w cateringu dietetycznym może zawierać pełnoziarniste pieczywo, mozzarellę, pomidory, winogrona, orzechy, wafle ryżowe, sałatkę grecką, grillowanego kurczaka czy kotlety z tofu.

Catering dietetyczny – dla kogo będzie najlepszy?

Catering dietetyczny sprawdzi się w przypadku osób, które są na diecie redukcyjnej, wysokobiałkowej lub niskotłuszczowej. Ponadto będzie korzystny dla kobiet w ciąży, mam karmiących, sportowców oraz alergików.

To dobre rozwiązanie dla osób, które dużo pracują, a jednocześnie nie mają czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, ponieważ wybrany zestaw możemy dostać bezpośrednio do miejsca pracy.

dysjad3

Catering dietetyczny – zalety

Decydując się na skorzystanie z cateringu dietetycznego, nie trzeba cały czas liczyć kalorii spożywanych produktów. Poza tym nie chodzimy do sklepu po jedzenie, co wiąże się z tym, że nie kupujemy słodkich przekąsek. Uczymy się nie podjadać między posiłkami. Poza tym catering dietetyczny możemy wykupić tylko na miesiąc, aby sprawdzić, jak powinno wyglądać zdrowe menu.

Catering dietetyczny – cena

Cena cateringu dietetycznego waha się od 40 do 80 złotych za dzień. Najdroższy z zestawu jest obiad. Koszt za cały miesiąc w tym wypadku waha się od 500 do 1000 złotych za miesiąc. W tej kwocie mamy zapewniony dowóz posiłków, a także porady dietetyka, który ustala nasze menu.

Warto pamiętać, że im bardziej kaloryczne posiłki zamówimy, tym wyższa będzie cena za miesięczną usługę.

dysjad3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dysjad3