FitnessCatering dietetyczny – na czym polega? Dla kogo będzie najlepszy?

Catering dietetyczny – na czym polega? Dla kogo będzie najlepszy?

Catering dietetyczny – na czym polega? Dla kogo będzie najlepszy?
Tatiana Naklicka

11.12.2018 15:18, aktual.: 03.02.2019 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Catering dietetyczny jest coraz popularniejszy. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków w domu lub chcą schudnąć, jednak nie wiedzą, jakie produkty powinny być zawarte w ich codziennym menu. Na czym polega catering dietetyczny? Dla kogo będzie najlepszy? Przedstawiamy zalety cateringu dietetycznego.

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to stosunkowo nowy sposób na dostarczanie posiłków do domu przez określoną firmę. Często jest nazywany dietą pudełkową lub dietą z dowozem pod drzwi. Posiłki są zamawiane przez klienta ze strony internetowej. W menu można określić rodzaj posiłków, w tym odpowiedni dla osób, które chcą schudnąć, a także żywieniowe preferencje (posiłki mięsne lub bezmięsne).

Catering dietetyczny uwzględnia śniadania, obiady i kolacje. Dietetycy na podstawie naszych preferencji tworzą indywidualny zestaw, który wchodzi w skład cateringu dietetycznego. Codziennie pod drzwi klienta są dostarczane od 1 do 5 pudełek zawierających posiłki na cały dzień.

Zazwyczaj catering dietetyczny jest opłacany z góry na cały miesiąc, jednak można również skorzystać z opcji jednodniowej, tak aby się przekonać, czy jest to forma odpowiadająca naszym potrzebom.

Catering dietetyczny – co zawiera?

W cateringu dietetycznym znajdziemy produkty pełnowartościowe, a zarazem niskokaloryczne. Jednodniowa porcja zawiera maksymalnie 5 pudełek, w których znajdują się posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Można wybrać wersję tradycyjną lub wegetariańską.

Przykładowe menu w cateringu dietetycznym może zawierać pełnoziarniste pieczywo, mozzarellę, pomidory, winogrona, orzechy, wafle ryżowe, sałatkę grecką, grillowanego kurczaka czy kotlety z tofu.

Catering dietetyczny – dla kogo będzie najlepszy?

Catering dietetyczny sprawdzi się w przypadku osób, które są na diecie redukcyjnej, wysokobiałkowej lub niskotłuszczowej. Ponadto będzie korzystny dla kobiet w ciąży, mam karmiących, sportowców oraz alergików.

To dobre rozwiązanie dla osób, które dużo pracują, a jednocześnie nie mają czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, ponieważ wybrany zestaw możemy dostać bezpośrednio do miejsca pracy.

Catering dietetyczny – zalety

Decydując się na skorzystanie z cateringu dietetycznego, nie trzeba cały czas liczyć kalorii spożywanych produktów. Poza tym nie chodzimy do sklepu po jedzenie, co wiąże się z tym, że nie kupujemy słodkich przekąsek. Uczymy się nie podjadać między posiłkami. Poza tym catering dietetyczny możemy wykupić tylko na miesiąc, aby sprawdzić, jak powinno wyglądać zdrowe menu.

Catering dietetyczny – cena

Cena cateringu dietetycznego waha się od 40 do 80 złotych za dzień. Najdroższy z zestawu jest obiad. Koszt za cały miesiąc w tym wypadku waha się od 500 do 1000 złotych za miesiąc. W tej kwocie mamy zapewniony dowóz posiłków, a także porady dietetyka, który ustala nasze menu.

Warto pamiętać, że im bardziej kaloryczne posiłki zamówimy, tym wyższa będzie cena za miesięczną usługę.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)