Trwa ładowanie...

''Chcę drugie dziecko, ale mamy za małe mieszkanie''. Dylematy rodziców

W życiu wielu kobiet przychodzi moment, kiedy w głowie kiełkuje myśl: ''Chcę mieć dziecko!'' Niezależnie od tego czy chodzi o pierwsze, drugie czy kolejne, często zadają sobie pytanie: "Czy mam na to wystarczająco duże mieszkanie?"

Share
''Chcę drugie dziecko, ale mamy za małe mieszkanie''. Dylematy rodzicówŹródło: 123RF
d1iob16

''Mieszkamy teraz z mężem i rocznym dzieckiem w dwóch pokojach z kuchnią i łazienką. Zawsze marzyłam o dwójce dzieci, tylko obawiam się, że będzie ciasno'' - pisze internautka o swoich wątpliwościach.

W popularnej ''dwójce'' mieszka wielu młodych rodziców. To idealne mieszkanie na tzw. ''początek''. Reakcje komentujących były rozbieżne.

''Zależy, jaki metraż. Jeśli potencjalny pokójdziecięcy ma z 10 metrów, to spokojnie pomieścisz tam dwoje maluchów. Dopiero dzieci w wieku szkolnym potrzebują więcej przestrzeni'' - napisała jedna z użytkowniczek.

d1iob16

Inna argumentowała, że ''ciasno'' może być nawet trzech w pokojach i to względna kwestia:

''Ja mam 3 pokoje, ale jeden z aneksem, 56 m2 i wydaje mi się strasznie ciasno. Mamy dwulatka. Ale dobrze ktoś pisze, że może masz duży metraż i jeden pokój spokojnie pomieści dwójkę dzieci. My jak zdecydujemy się na drugie, to za parę lat będziemy spać w salono-kuchni'' - pisze.

Na podobny wniosek wskazuje też inny komentarz:

''My mamy dwa pokoje i dwoje dzieci. Gdyby nie orbitreki i inne dziwactwa do ćwiczeń męża, byłoby sporo miejsca w zapasie'' - przekonuje.

d1iob16

Jedna z interanutek argumentowała, że mieszkanie w końcu można zmienić:

''Zależy jakie macie potrzeby metrażowe i ile masz lat. Lokal zawsze można zmienić, a na zajście w ciążę jednak jest pewien dogodny przedział czasowy''.

Pojawiły się również opinie, że to rzeczywiście mało miejsca:

''A już nie jest ciasno? Przecież przy jednym dziecku to o jeden pokój za mało''.

A co wy uważacie na ten temat? Swoimi przemyśleniami podzielcie się z nami na dziejesie.wp.pl*

d1iob16
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iob16
d1iob16