Trwa ładowanie...
d458jia

Chińska mapa twarzy, czyli dolegliwości skóry na twarzy a choroby ciała

Chińska medycyna niekonwencjonalna wzbudza w dzisiejszych czasach sporo kontrowersji. Nie ulega jednak wątpliwości, że część kuracji i przekonań po prostu działa. W tej konwencji powstała mapa twarzy, która stanowi wskazówkę, o który organ lub część ciała należy zadbać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińska mapa twarzy wskazuje dolegliwości organów wewnętrznych
Chińska mapa twarzy wskazuje dolegliwości organów wewnętrznych (Shutterstock.com)
d458jia

Mapa twarzy w medycynie chińskiej

Twarz to obszar ciała, który pozwala innym nas identyfikować. Każdy z nas jest inny, dzięki czemu odróżniamy się i możemy manifestować siebie. Jednak według medycyny chińskiej to nie wszystko, twarz bowiem jest również lustrem naszego stanu zdrowia ze wskazaniem na poszczególne organy.

W starożytnych metodach leczenia w Chinach znaleziono korelację między poszczególnymi obszarami twarzy a danymi organami. W ten sposób powstała mapa twarzy, a skryptem do odczytywania znaków jest niewłaściwy koloryt, wysypki czy wypryski jej skóry.

d458jia

Mapa twarzy – co mówi czoło?

Nierówny koloryt lub pryszcze na czole według chińskiej mapy twarzy świadczą o dolegliwościach trawiennych. Może zatem chodzić o zaparcia, nieprawidłowe trawienie lub kłopoty z jednym z narządów układu pokarmowego. Obszarem czoła, który dla przykładu odpowiada jelitu cienkiemu, jest ten w centralnej części, nad linią brwi.

Warto też postawić na pielęgnację za pomocą kosmetyków do twarzy, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Sposobem na to może być zadbanie od zrównoważoną dietę, bogatą w witaminy. Poza tym sprawdzi się regularne picie wody w przewidzianych dla swojego wieku i postury ilościach.

d458jia

Okolice oczy na mapie twarzy

Obszar nad brwiami bliżej skroni to według chińskiej mapy twarzy odzwierciedlenie kondycji serca, natomiast bliżej środka czoła wskazuje na stan zdrowia pęcherza. Z kolei miejsca między oczami oraz na skroniach mówią o tym, co dzieje się z wątrobą. Podsiniałe worki pod oczami mogą natomiast wskazywać na kłopoty z nerkami.

Co medycyna chińska poleca robić, gdy zobaczymy w tej części mapy twarzy nieprawidłowości? Przede wszystkim uregulować poziom wody w organizmie, więcej się ruszać, aby poprawić krążenie i ograniczyć spożywanie soli w codziennej diecie.

Dolegliwości skóry na policzkach i nosie według mapy twarzy

Ciekawym obszarem na mapie twarzy jest nos. To tu objawy chorób pojawiają się ponoć najszybciej. Górna część nosa kooperuje bowiem z ciśnieniem krwi, natomiast niższa z poziomem cukru w organizmie. Policzki to natomiast partia na mapie twarzy, która wskazuje na kłopoty z żołądkiem, a skóra na kościach policzkowych i poniżej centrum policzków koreluje z płucami.

d458jia

W przypadku nieprawidłowości w tej części mapy twarzy, warto ograniczyć spożywanie cukru, zrezygnować ze słodyczy i słodzonych napojów. Cenna może okazać się również wyłączenie ostrych potraw z diety.

Mapa twarzy – usta, broda i żuchwa

Partia twarzy nad ustami to miejsce, w którym podobnie jak na czole swoje problemy manifestuje serce. Po bokach ust i dalej wzdłuż żuchwy znajduje się obszar związany z kondycją jelita grubego, sama zaś broda daje obraz problemów hormonalnych lub związanych z układem rozrodczym.

To bardzo rozbudowany obszar na mapie twarzy, jednak z pewnością jelitu grubemu pomoże zmiana diety na lżejszą i spożywanie większej ilości błonnika. Na kłopoty z hormonami trudno szukać domowych sposobów, dlatego najlepsza będzie wizyta u endokrynologa lub ginekologa.

d458jia

Podziel się opinią

Share
d458jia
d458jia