Trwa ładowanie...
d23fm56

Cienie do powiek — o czym warto wiedzieć przed ich zakupem?

Cienie do powiek są popularnym kosmetykiem do makijażu oczu. Służą one przede wszystkim do nadawania wyrazistości spojrzeniu i maskowaniu nieestetycznych naczynek. Znajomość techniki nakładania cieni do powiek pozwala także optycznie powiększyć oczy, a także ukryć mankamenty w ich budowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cienie do powiek to podstawowy kosmetyk do makijażu oczu.
Cienie do powiek to podstawowy kosmetyk do makijażu oczu. (Pixabay.com)
d23fm56

Rodzaje cieni do powiek

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie cieni do powiek jest ich rodzaj i konsystencja. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ determinuje ona późniejszy sposób aplikacji cieni, a także wpływa na ich prezencję.

Biorąc pod uwagę konsystencję cieni do powiek, można wyróżnić:

 • Cienie do powiek w kamieniu, które cieszą się największą popularnością ze względu na łatwość aplikacji. Do ich nałożenia niezbędny jest pędzel.
 • Cienie do powiek w kredce, które ze względu na swoją tłustą konsystencję dobrze sprawdzają się na suchych powiekach, które wymagają nawilżenia. Przed ich aplikacją warto nałożyć na powiekę bazę, która przedłuży trwałość makijażu oczu.
 • Cienie do powiek w kremie, które polecane są dla osób początkujących, ponieważ są one bardzo łatwe w aplikacji.
 • Cienie do powiek sypkie, są polecane dla osób obytych w makijażu oczu. Ich nałożenie wymaga wprawy i cierpliwości. Wadą tych cieni jest tendencja do osypywania się w ciągu dnia.
d23fm56

Sprawdź ofertę cieni do powiek na WP radarOkazji.

Z kolei mając na uwadze typ wykończenia można wymienić:

 • Cienie do powiek matowe.
 • Cienie do powiek satynowe.
 • Cienie do powiek perłowe.
 • Cienie do powiek z drobinkami.

Na co zwracać uwagę przy zakupie cieni do powiek?

Cienie do powiek są bardzo popularnymi kosmetykami do makijażu oczu. Różnią się one od siebie nie tylko formą podania i wykończeniem, ale również stopniem pigmentacji, na który warto zwracać uwagę przy ich zakupie. Im mocniej napigmentowany cień do powiek — tym lepiej. Jednakże osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cieniami powinny wybierać słabiej napigmentowane kosmetyki, ponieważ trudniej zrobić sobie nimi nieestetyczną plamę.

d23fm56

Kolor oczu a cienie do powiek

Cienie do powiek powinny być dopasowane do koloru tęczówki oka — jest to bardzo istotna kwestia, którą również należy uwzględnić przy wyborze tego kosmetyku. Najbezpieczniejszymi kolorami, pasującymi do każdego koloru oczu są: beże, brązy i inne neutralne barwy. Jednak brązowy cień do powiek można z powodzeniem zastąpić innymi kolorami.

 • Cienie do oczu brązowych (piwnych, orzechowych) powinny mieć kolor beżowy, brązowy, miedziany, szary, brzoskwiniowy, koralowy, fioletowy, niebieski i zielony,
 • Cienie do oczu szarych i niebieskich powinny miec kolor szary, niebieski, zielony, grafitowy, pastelowy róż, srebrny, złoty, fioletowy, bordowy, brązowy i pomarańczowy,
 • Cienie do oczu ciemnobrązowych powinny mieć kolor kawowy, łososiowy, brzoskwiniowy, złoty, śliwkowy, purpurowy, oliwkowy, pistacjowy i turkusowy.
 • Cienie do oczu zielonych powinny mieć kolor błękitny, żółty, zielony, fiołkowy, purpurowy, wrzosowy, miedziany i czerwony.
d23fm56

Podziel się opinią

Share

d23fm56

d23fm56