UrodaCienie do powiek — o czym warto wiedzieć przed ich zakupem?

Cienie do powiek — o czym warto wiedzieć przed ich zakupem?

Cienie do powiek — o czym warto wiedzieć przed ich zakupem?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
26.06.2018 21:06, aktualizacja: 02.08.2018 14:51

Cienie do powiek są popularnym kosmetykiem do makijażu oczu. Służą one przede wszystkim do nadawania wyrazistości spojrzeniu i maskowaniu nieestetycznych naczynek. Znajomość techniki nakładania cieni do powiek pozwala także optycznie powiększyć oczy, a także ukryć mankamenty w ich budowie.

Rodzaje cieni do powiek

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie cieni do powiek jest ich rodzaj i konsystencja. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ determinuje ona późniejszy sposób aplikacji cieni, a także wpływa na ich prezencję.

Biorąc pod uwagę konsystencję cieni do powiek, można wyróżnić:

 • Cienie do powiek w kamieniu, które cieszą się największą popularnością ze względu na łatwość aplikacji. Do ich nałożenia niezbędny jest pędzel.
 • Cienie do powiek w kredce, które ze względu na swoją tłustą konsystencję dobrze sprawdzają się na suchych powiekach, które wymagają nawilżenia. Przed ich aplikacją warto nałożyć na powiekę bazę, która przedłuży trwałość makijażu oczu.
 • Cienie do powiek w kremie, które polecane są dla osób początkujących, ponieważ są one bardzo łatwe w aplikacji.
 • Cienie do powiek sypkie, są polecane dla osób obytych w makijażu oczu. Ich nałożenie wymaga wprawy i cierpliwości. Wadą tych cieni jest tendencja do osypywania się w ciągu dnia.

Sprawdź ofertę cieni do powiek na WP radarOkazji.

Z kolei mając na uwadze typ wykończenia można wymienić:

 • Cienie do powiek matowe.
 • Cienie do powiek satynowe.
 • Cienie do powiek perłowe.
 • Cienie do powiek z drobinkami.

Na co zwracać uwagę przy zakupie cieni do powiek?

Cienie do powiek są bardzo popularnymi kosmetykami do makijażu oczu. Różnią się one od siebie nie tylko formą podania i wykończeniem, ale również stopniem pigmentacji, na który warto zwracać uwagę przy ich zakupie. Im mocniej napigmentowany cień do powiek — tym lepiej. Jednakże osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cieniami powinny wybierać słabiej napigmentowane kosmetyki, ponieważ trudniej zrobić sobie nimi nieestetyczną plamę.

Kolor oczu a cienie do powiek

Cienie do powiek powinny być dopasowane do koloru tęczówki oka — jest to bardzo istotna kwestia, którą również należy uwzględnić przy wyborze tego kosmetyku. Najbezpieczniejszymi kolorami, pasującymi do każdego koloru oczu są: beże, brązy i inne neutralne barwy. Jednak brązowy cień do powiek można z powodzeniem zastąpić innymi kolorami.

 • Cienie do oczu brązowych (piwnych, orzechowych) powinny mieć kolor beżowy, brązowy, miedziany, szary, brzoskwiniowy, koralowy, fioletowy, niebieski i zielony,
 • Cienie do oczu szarych i niebieskich powinny miec kolor szary, niebieski, zielony, grafitowy, pastelowy róż, srebrny, złoty, fioletowy, bordowy, brązowy i pomarańczowy,
 • Cienie do oczu ciemnobrązowych powinny mieć kolor kawowy, łososiowy, brzoskwiniowy, złoty, śliwkowy, purpurowy, oliwkowy, pistacjowy i turkusowy.
 • Cienie do oczu zielonych powinny mieć kolor błękitny, żółty, zielony, fiołkowy, purpurowy, wrzosowy, miedziany i czerwony.