UrodaCieniowanie włosów wciąż jest modne - inspiracje

Cieniowanie włosów wciąż jest modne - inspiracje

Cieniowanie włosów wciąż jest modne - inspiracje
Źródło zdjęć: © iStock.com | Antonio_Diaz
Marlena Kostyńska

29.05.2018 16:35, aktual.: 09.05.2019 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cieniowanie włosów to niezwykle popularny pomysł na fryzurę, która jest ponadczasowa i nieustannie powraca w nowych odsłonach. Ten zabieg stosowany jest nie tylko u kobiet, a współcześni styliści mają dużo ciekawych propozycji fryzur cieniowanych również dla mężczyzn.

Cieniowane włosy długie

Kobiety o długich włosach, chętnie decydują się na zabieg cieniowania, ponieważ podnosi on włosy u nasady. Efekt cięcia warstwowego jest taki, że objętość włosów optycznie zwiększa się, a przy tym fryzura wygląda na lekką. Cieniowanie długich włosów ułatwia poskromienie gęstych pasm i korzystnie wpływa na to, jak się układają.

Zabieg cieniowania nie jest zarezerwowany jedynie dla prostych włosów. Również kobiety o długich włosach kręconych i falowanych skorzystają na takim cięciu. Cieniowanie sprawi, że loki i fale będą jeszcze lepiej podkreślone, a fryzura nabierze stylowego kształtu.

Obraz
© pexels.com | CC0 License

Cieniowane włosy do ramion

Również włosy półkrótkie skorzystają na zabiegu cieniowania, ponieważ pozwala ono nadać fryzurze wyrazistą formę. Ważne jest, aby intensywność cięcia warstwowego była odpowiednio dobrana do typu włosów i kształtu twarzy.

Spore znaczenie ma też charakter fryzury do ramion, jaką uzyskamy po wykonaniu cieniowania. Wymodelowane u fryzjera włosy mogą wyglądać świetnie, ale jeśli podczas codziennych zabiegów domowych zdecydujemy się na zupełnie inne układanie fryzury, wcześniejszy efekt może stracić swoją moc.

Obraz
© pexels.com | CC0 License

Cieniowane włosy krótkie

W przypadku krótkich włosów zabieg cieniowania wprowadza bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o ich modelowanie. W przypadku klasycznych fryzur dla krótkich włosów zachowuje się odpowiednie proporcje między poszczególnymi warstwami.

Całość będzie wyglądała naturalnie jedynie wtedy, gdy stopniowanie będzie regularne i odpowiednio łagodne. Od udanego cięcia zależy też, czy włosy będą się odpowiednio układały i nie będą sprawiały właścicielce problemów każdego ranka.

Po cieniowaniu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Teraz na WP radarOkazji znajdziesz najlepsze oferty kosmetyków i akcesoriów do włosów.

Z drugiej strony krótkie włosy pozostawiają szerokie pole do popisu miłośniczkom zawadiackich fryzur oraz niestandardowych rozwiązań. Możemy zdecydować się na modne, asymetryczne cięcie, ale też na odważne podgalanie włosów i wyraźne różnicowanie poszczególnych warstw na całej długości.

Obraz
© pexels.com | CC0 License

Cieniowane włosy męskie

Cieniowanie włosów to trend odnoszący sukcesy również wśród mężczyzn. W ostatnich sezonach na popularności zyskują fryzury męskie z wysokim cieniowaniem – krótko podcięte lub wygolone boki i dłuższe włosy z przodu, dodatkowo zaczesane wysoko do góry.

Tego typu warstwowe cięcie włosów u mężczyzn stało się nowoczesną propozycją, na którą często decydują się młodzi panowie. Cieniowanie włosów męskich jest jednak praktykowane również w przypadku gęstszych czupryn i spełnia swoją podstawową funkcję, a więc korzystnie wpływa na to, jak włosy się układają.

Obraz
© pexels.com | CC0 License
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także