Trwa ładowanie...
d2mrd9a

Cieniowanie włosów wciąż jest modne - inspiracje

Cieniowanie włosów to niezwykle popularny pomysł na fryzurę, która jest ponadczasowa i nieustannie powraca w nowych odsłonach. Ten zabieg stosowany jest nie tylko u kobiet, a współcześni styliści mają dużo ciekawych propozycji fryzur cieniowanych również dla mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cieniowanie włosów to jeden z podstawowych zabiegów stosowanych przez fryzjerów
Cieniowanie włosów to jeden z podstawowych zabiegów stosowanych przez fryzjerów (iStock.com, Fot: Antonio_Diaz)
d2mrd9a

Cieniowane włosy długie

Kobiety o długich włosach, chętnie decydują się na zabieg cieniowania, ponieważ podnosi on włosy u nasady. Efekt cięcia warstwowego jest taki, że objętość włosów optycznie zwiększa się, a przy tym fryzura wygląda na lekką. Cieniowanie długich włosów ułatwia poskromienie gęstych pasm i korzystnie wpływa na to, jak się układają.

Zabieg cieniowania nie jest zarezerwowany jedynie dla prostych włosów. Również kobiety o długich włosach kręconych i falowanych skorzystają na takim cięciu. Cieniowanie sprawi, że loki i fale będą jeszcze lepiej podkreślone, a fryzura nabierze stylowego kształtu.

Cieniowane długie włosy pexels.com
Cieniowane długie włosy (pexels.com, Fot: CC0 License)

Cieniowane włosy do ramion

Również włosy półkrótkie skorzystają na zabiegu cieniowania, ponieważ pozwala ono nadać fryzurze wyrazistą formę. Ważne jest, aby intensywność cięcia warstwowego była odpowiednio dobrana do typu włosów i kształtu twarzy.

d2mrd9a

Spore znaczenie ma też charakter fryzury do ramion, jaką uzyskamy po wykonaniu cieniowania. Wymodelowane u fryzjera włosy mogą wyglądać świetnie, ale jeśli podczas codziennych zabiegów domowych zdecydujemy się na zupełnie inne układanie fryzury, wcześniejszy efekt może stracić swoją moc.

Cieniowane włosy średniej długości pexels.com
Cieniowane włosy średniej długości (pexels.com, Fot: CC0 License)

Cieniowane włosy krótkie

W przypadku krótkich włosów zabieg cieniowania wprowadza bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o ich modelowanie. W przypadku klasycznych fryzur dla krótkich włosów zachowuje się odpowiednie proporcje między poszczególnymi warstwami.

d2mrd9a

Całość będzie wyglądała naturalnie jedynie wtedy, gdy stopniowanie będzie regularne i odpowiednio łagodne. Od udanego cięcia zależy też, czy włosy będą się odpowiednio układały i nie będą sprawiały właścicielce problemów każdego ranka.

Po cieniowaniu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Teraz na WP radarOkazji znajdziesz najlepsze oferty kosmetyków i akcesoriów do włosów.

Z drugiej strony krótkie włosy pozostawiają szerokie pole do popisu miłośniczkom zawadiackich fryzur oraz niestandardowych rozwiązań. Możemy zdecydować się na modne, asymetryczne cięcie, ale też na odważne podgalanie włosów i wyraźne różnicowanie poszczególnych warstw na całej długości.

Zobacz też: Cieniowanie włosów – samodzielne stopniowanie i pielęgnacja

Krótkie włosy cieniowane pexels.com
Krótkie włosy cieniowane (pexels.com, Fot: CC0 License)

Cieniowane włosy męskie

Cieniowanie włosów to trend odnoszący sukcesy również wśród mężczyzn. W ostatnich sezonach na popularności zyskują fryzury męskie z wysokim cieniowaniem – krótko podcięte lub wygolone boki i dłuższe włosy z przodu, dodatkowo zaczesane wysoko do góry.

d2mrd9a

Tego typu warstwowe cięcie włosów u mężczyzn stało się nowoczesną propozycją, na którą często decydują się młodzi panowie. Cieniowanie włosów męskich jest jednak praktykowane również w przypadku gęstszych czupryn i spełnia swoją podstawową funkcję, a więc korzystnie wpływa na to, jak włosy się układają.

Fryzury męskie, cieniowanie włosów pexels.com
Fryzury męskie, cieniowanie włosów (pexels.com, Fot: CC0 License)
d2mrd9a

Podziel się opinią

Share
d2mrd9a
d2mrd9a