UrodaCienkie włosy to już nie problem. Liczy się odpowiednia pielęgnacja

Cienkie włosy to już nie problem. Liczy się odpowiednia pielęgnacja

Cienkie włosy to już nie problem. Liczy się odpowiednia pielęgnacja

25.10.2017 10:29, aktual.: 25.10.2017 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadaczki cienkich włosów nie mają łatwego życia. Pasemka nie chcą się układać, wydaje się, że jest ich mało i trudno sprawić, by wyglądały atrakcyjniej. Stylizacja i pielęgnacja cienkich włosów to prawdziwa droga przez mękę, trzeba poświęcić dużo czasu, by poprawić fryzurę, a przy tym nie zniszczyć włosów.

Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by nadać im więcej objętości i bardziej napuszony wygląd. Prezentujemy kilka prostych trików oraz kosmetyków, które nadadzą włosom blasku.

Zacznij od odżywiania
Gęstość i grubość włosów ma na ogół podłoże genetyczne, jednak za łamliwe i pozbawione blasku pasemka odpowiadać może również nieodpowiednia dieta, uboga w witaminę B, E, białka i kwasy omega 3. Zanim więc pomyślisz o dalszych zabiegach, warto pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych. Za poprawę kondycji włosów odpowiadają przede wszystkim maski i odżywki. Mają za zadanie odpowiednio je nawilżyć i zapobiegać ich splątaniu. Ważne jest jednak, by nakładać odżywki nie na skórę głowy, ale bezpośrednio na pasemka. Wtedy nie obciążysz ich u nasady i po wysuszeniu łatwiej będzie je modelować.

Odpowiednia pielęgnacja pod prysznicem
W przypadku cienkich pasemek najważniejsze jest jednak odpowiednie ich mycie. Jeśli twoje włosy mają tendencję do wypadania, musisz postępować bardzo delikatnie. Intensywny masaż skóry głowy może bowiem skończyć się tragicznie. Przy wyborze szamponów kieruj się przede wszystkim obecnością naturalnych składników, które nie obciążą włosów. Staraj się myć włosy w letniej wodzie, to zapobiegnie rozwarstwianiu się ich struktury.

Suchy szampon to dobra alternatywa
Od czasu do czasu warto odpuścić sobie mycie włosów na mokro. Wbrew obiegowej opinii suchy szampon nie powoduje nadmiernego wypadania włosów. Cebulki ulegają osłabieniu niezależnie od użytych kosmetyków, a tradycyjne mycie jest bardziej dewastujące dla twojej fryzury. Gdy więc myjesz włosy na drugi dzień po użyciu suchego szamponu, wypadają te, które i tak nie wytrzymałyby pominiętego prysznicu. To oczywiście nie oznacza, że powinnaś całkowicie pominąć tradycyjne mycie głowy, suchy szampon powinnaś stosować w awaryjnych sytuacjach.

Jak pielęgnować włosy po myciu
Suszenie w pozycji pochylonej, gdy włosy samoistnie spływają w dół, znacznie poprawi ich objętość. Pomocna w modelowaniu będzie również okrągła szczotka, którą podniesiesz pasemka u nasady. Nie należy przesadzać z temperaturą, jeśli będzie zbyt wysoka, może nadmiernie zniszczyć włosy. Niezbędne będą również wszelkiego rodzaju pianki i mgiełki, które nie obciążą twojej fryzury. Musisz za to pożegnać się z żelami, pastami i gumami – zbyt mocno obciążą włosy.

Odpowiednie fryzury i kolory
Przed snem warto zawiązać mały koczek na czubku głowy. Dzięki temu rano cebulki będą skierowane ku górze, a to podniesie fryzurę. Jeśli twoje włosy mają tendencję do wypadania, musisz pamiętać o regularnej zmianie przedziałka, w innym przypadku może samoistnie się poszerzyć . Jeżeli natomiast zdecydujesz się na farbowanie włosów, pomyśl nie o jednym, a kilku kolorach – pasemkach lub rozjaśnieniu końcówek – nadadzą włosom większej głębi.

Choć cienkie i rzadkie włosy to kwestia genetyczna, to istnieją sposoby na to, by ukryć te niedoskonałości i nadać włosom odpowiedni blask. Domowa pielęgnacja może znacznie poprawić kondycję włosów i w efekcie uzyskać zadziwiający efekt.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)