FitnessCierpisz na bolesne, obfite miesiączki? Lekarze mają dobre wieści

Cierpisz na bolesne, obfite miesiączki? Lekarze mają dobre wieści

Cierpisz na bolesne, obfite miesiączki? Lekarze mają dobre wieści
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

30.01.2018 17:46, aktual.: 30.01.2018 19:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każda z kobiet, która cierpi z powodu bolesnych miesiączek, przynajmniej raz usłyszała od ginekologa, że "taka jej uroda". Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu poznali prawdziwą przyczynę cierpienia podczas menstruacji i wiedzą, jak się jej pozbyć.

Bolesne i obfite miesiączki, które potrafią uniemożliwić codzienne funkcjonowanie, dotyczą aż jednej trzeciej kobiet. Nie bez powodu w marcu ubiegłego roku brytyjski ginekolog Gedis Grudzinskas publicznie przyznał, że każdej kobiecie, bez względu na to, na jaką umowę jest zatrudniona, należą się dwa dni płatnego urlopu menstruacyjnego. Dlatego naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu postanowili zbadać przyczyny bolesnych objawów miesiączki i obfitych krwawień. Wnioski zaskoczyły ich samych.

Okazało się, że obfite krwawienia zależą od poziomu białek HIF-1, których produkcja uzależniona jest od poziomu tlenu w organizmie. Problemem kobiet, które cierpią z powodu obfitych krwawień, jest tak naprawdę zbyt niski poziom wspomnianych białek. Według dr Jackie Maybin z Edynburskiego Centrum Badań Medycznych przy Uniwersytecie w Edynburgu, to przełomowe odkrycie, ponieważ po raz pierwszy w historii medycyny udało się ustalić zależność między poziomem HIF-1 a odbudową endometrium.

Rozwiązaniem problemu jest zatem pobudzenie produkcji białek HIF-1 u kobiet ze zbyt obfitymi miesiączkami. Sposób leczenia nie jest jeszcze znany. Pewne jest za to, że będzie nieinwazyjny, niehormonalny i, co najważniejsze, skuteczny.

Źródło: www.independent.co.uk

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także