Co oznaczają kolorowe paski na tubce pasty do zębów? Obalamy mity

Co oznaczają kolorowe paski na tubce pasty do zębów? Obalamy mity

Co oznaczają kolorowe paski na tubce pasty do zębów? Obalamy mity
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Paulina Ermel
16.03.2018 12:32, aktualizacja: 16.03.2018 13:00

Zauważyliście, że na odwrocie tubki pasty do zębów znajdują się kolorowe paski? Część z nas myślała, że mówią one o składzie produktu. A wcale tak nie jest.

Na zgrzewce tubki pasty do zębów znajdziemy kolorowe paski - zielony, czerwony, niebieski i czarny. Wydawać by się mogło, że odpowiadają one składnikom konkretnego produktu - zielony miałby oznaczać naturalne, ziołowe, czerwony - pastę z dodatkiem sztucznych składników, niebieski - składniki ziołowe uzupełnione tymi leczniczymi, a czarny - pastę, która w całości zrobiona została z tych sztucznych.

Obraz
© Youtube.com/Domowy Sposób

Jednak wcale tak nie jest. Oznaczenie to potrzebne jest jedynie maszynom, które zgrzewają zakończenie takiego opakowania. Kolorowe prostokąty są "rozpoznawane" przez lasery i dzięki temu wiadomo, gdzie taką tubkę fabrycznie "zamknąć". A kolor? Kolor przeważnie odpowiada temu, który wykorzystany został do wydrukowania na opakowaniu logo producenta czy napisów.

O składzie możemy poczytać na odwrocie opakowania, ale nie ma on nic wspólnego z kolorowym paskiem pojawiającym się na "zgrzewie" tubki.