Jest w każdej pralce. Nie każdy wie, co oznacza "II"

Pralka stanowi wyposażenie niemal każdego domu, ale czasami sprawia kłopot. Okazuje się, że wielu z nas błędnie umieszcza środki piorące w poszczególnych przegrodach szuflady na detergenty. Do której przegrody wlać płyn, a gdzie umieścić proszek? Podpowiadamy.

Co oznacza "II" w pralce?
Co oznacza "II" w pralce?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Choć uruchomienie pralki wydaje się banalnie proste, wiele osób zastanawia się, do której przegrody dodać detergenty, aby poprawnie wykonać pranie. Najczęściej spotykamy pralki z szufladami mającymi trzy komory – na proszek do prania zasadniczego, środek do zmiękczania tkanin i proszek do prania wstępnego.

Co oznaczają symbole na pralce?

Każda z przegródek jest oznaczona charakterystycznymi symbolami, które sugerują, jaki detergent należy do nich wsypać lub wlać. Symbol kwiatka jednoznacznie wskazuje miejsce, gdzie należy umieścić płyn do płukania tkanin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy sposób na czyszczenie pralki. Poznaj cztery proste tricki

Z kolei symbole I i II odnoszą się do proszku. Proszek do prania zasadniczego umieszcza się w komorze oznaczonej symbolem II (lub 2). Jeżeli decydujemy się na pranie wstępne, proszek dodaje się zarówno do komory I (lub 1), jak i II (lub 2).

Warto wiedzieć, że pralka nie używa wszystkich detergentów jednocześnie, ale pobiera je według wybranego programu. Dlatego umieszczenie proszku w odpowiedniej komorze jest kluczowe.

Podczas używania pralki należy zwrócić uwagę na ilość używanego proszku. Zbyt duża ilość może osadzać się w pralce, prowadząc do jej awarii, oraz pozostawiać zacieki na ubraniach. Przy dozowaniu środka warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta, uwzględniając twardość wody i stopień zabrudzenia.

Dla ułatwienia, niektóre pralki dysponują funkcją samodzielnego dozowania detergentu, co znacząco upraszcza całe zadanie. Jeśli używasz kapsułek do prania, powinny one znaleźć się na spodzie bębna pralki przed włożeniem ubrań, co pozwala na ich właściwe rozpuszczenie podczas cyklu prania.

Systematyczne czyszczenie to podstawa

Montując pralkę w swoim domu, warto zwrócić uwagę na jej bezpieczne użytkowanie. Część zanieczyszczeń będzie się osadzać wewnątrz pralki, w szczelinach, otworach i przewodach. Efekt? Obniżona jakość prania i niższa efektywność usuwania zabrudzeń w kolejnych cyklach.

Regularne czyszczenie urządzenia, w tym usuwanie resztek detergentów z poszczególnych elementów m.in. szuflady, kołnierza czy filtra, zapobiega ewentualnym awariom czy gromadzeniu się brudu oraz pleśni. Ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta w kwestii pielęgnacji urządzenia, co pozwala na jego długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
pralkadompranie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)