Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
Ludzie

Co powinno znajdować się na wyposażeniu serwisu sprzątającego?

Czystość, higiena i porządek to absolutne podstawy funkcjonowania każdego domu i biura lub powierzchni przemysłowej. Zatrudnienie serwisu sprzątającego to najprostsze rozwiązanie, w przypadku, gdy trzeba stale sprzątać duże pomieszczenia czy nawet hale lub magazyny.
Share
Serwis sprzątający - co powinno znajdować się na wyposażeniu.
Serwis sprzątający - co powinno znajdować się na wyposażeniu.Źródło: Materiały prasowe
d3tz42h

Co powinno znajdować się w wyposażeniu brygady sprzątającej? Okazuje się, że szufelka, szczotka i mop to nie wszystko. Bardzo ważne są nowoczesne urządzenia i produkty, dzięki którym ekipa sprawnie doprowadzi do porządku nawet bardzo zabrudzone pomieszczenia.

Odkurzacz przemysłowy – podstawowe narzędzie serwisu sprzątającego

Zwykły, domowy odkurzacz nie nadaje się do użytku profesjonalnego – trzeba to sobie jasno powiedzieć. Małe urządzenie będzie pracować niewydajnie, a przy częstej eksploatacji może szybko się psuć. Rozwiązaniem dla profesjonalnej brygady jest zakup odkurzacza przemysłowego.

d3tz42h

Przy pomocy takiego urządzenia, posprzątasz nie tylko biuro lub nawet mocno zanieczyszczone pomieszczenie. Odkurzacz przemysłowy zda egzamin także we wnętrzu, w którym przeprowadzono remont, co zawsze jest największym wyzwaniem dla ekipy porządkowej. Będzie w stanie zebrać nawet drobny pył. Dla zwykłego odkurzacza jest praktycznie niemożliwe. Poradzi sobie także w warsztacie samochodowym lub w obiektach przemysłowych, jak duże magazyny.

Co oprócz odkurzacza przemysłowego?

Oczywiście, w wyposażeniu ekipy powinny znajdować się też inne produkty. Oprócz odkurzacza przemysłowego, ważnym elementem wyposażenia będzie myjka parowa, czyli urządzenie elektryczne, czyszczące za pomocą pary wodnej. Przy jej pomocy dokładnie umyjesz wszystkie powierzchnie wodoodporne. Myjka nie tylko usunie trwałe zabrudzenia, ale też, dzięki działaniu wysokiej temperatury, zdezynfekuje powierzchnie.

Jeśli masz już wybrany profesjonalny sprzęt, nie pozostaje ci nic innego, jak zaopatrzyć ekipę w pozostałe produkty. Niezbędne będą mopy oraz ścierki. Przydadzą się też szczotki. Warto pamiętać o myjce teleskopowej, przy pomocy której można umyć szyby także w wysoko umiejscowionych oknach.

d3tz42h

Kupując płyny do czyszczenia powierzchni, decyduj się na te, przeznaczone do użytku profesjonalnego. Takie produkty poradzą sobie lepiej w przypadku trudnych zabrudzeń oraz zanieczyszczeń przemysłowych. Zwykłe płyny do powierzchni, przeznaczone do użytku domowego, mogą tutaj zawieść.
Na koniec pamiętaj o zakupie dobrych rękawic ochronnych dla brygady sprzątającej. Używane podczas sprzątania silne środki powierzchniowo czynne oraz gorąca woda wymagają odpowiedniego zabezpieczenia rąk pracowników

d3tz42h

Podziel się opinią

Share
d3tz42h
d3tz42h