UrodaCo wspomaga porost włosów? Proste sposoby na długie i lśniące włosy

Co wspomaga porost włosów? Proste sposoby na długie i lśniące włosy

Co wspomaga porost włosów? Proste sposoby na długie i lśniące włosy
Źródło zdjęć: © iStock.com
02.06.2018 10:39, aktualizacja: 01.07.2018 13:59

Długie włosy to atrybut kobiety, który zawsze robi wrażenie. Co zrobić, aby włosy rosły szybciej? Oto kilka wskazówek.

Szybki porost włosów – najprostsze metody

Każda kobieta chcąca sprawić, aby jej włosy rosły szybciej, będzie szukała różnych na to sposobów. Tymczasem większość metod to czynności dnia codziennego, a nierzadko również nawyki.

Szybszy porost włosów zapewni między innymi ich odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim nie należy włosów suszyć, a już na pewno nie gorącym powietrzem. Sprawia ono bowiem, że włosy się osłabiają i niszczą, a tym samym nie rosną tak szybko, jak byśmy tego chciały. Włosy najlepiej rozczesać przed myciem, a po nim jedynie roztrzepać delikatnie ręką i odczekać, aż same przeschną.

Innym domowym sposobem na przyspieszenie porostu włosów jest ich regularne czesanie. Najlepiej robić to, gdy włosy są suche, rano i wieczorem. Włosy niesplątane mniej się niszczą. Ponadto lekkie muśnięcie grzebieniem skóry głowy poprawi krążenie i stymuluje do pracy mieszki włosowe. Równie dobrym rozwiązaniem na porost włosów będzie masaż głowy, na przykład podczas mycia. W nocy zaś włosom sprzyjać będzie ich rozpuszczenie. Zbieranie włosów w kitkę czy koczek tylko niepotrzebnie je połamie i zniszczy.

Fryzurze może pomóc także odpowiednie serum do włosów. Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Często kobiety zastanawiają się, o jakie substancje odżywcze wzbogacić dietę, aby stymulować włosy do szybszego porostu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Produktami, które wpłyną na lepszą kondycję i wzrost włosów, są te, które zwierają witaminę A oraz witaminę E. Dużo dobrego dokonają także proteiny oraz krzem. Niestety ten ostatni ukryty jest głównie w ziołach, dlatego uzupełnienie diety o krzem będzie wiązało się z przyjmowaniem naparów albo suplementów na porost włosów. Sprzymierzeńcem wolno rosnących włosów będzie także woda. Nie od dziś przecież wiadomo, że odpowiednie nawodnienie to warunek zachowania dobrego zdrowia.

Metodą na przyspieszenie wzrostu włosów najczęściej wymienianą przez fryzjerów jest jednak regularne przycinanie końcówek. Nic dziwnego, włosy rosną właśnie na końcach, a rozdwojone końcówki skutecznie im to utrudniają. Przycinanie przynajmniej raz w miesiącu o 1 cm pomoże w utrzymaniu pięknych, lśniących włosów.

Sposoby na porost włosów – olejki i maseczki

Miłośniczki domowych maseczek i aromatycznych olejków z pewnością ucieszy wieść, że te przeróżne mikstury są świetnym sposobem na przyspieszenie wzrostu włosów. Pomogą między innymi olejki eteryczne, którymi można wykonać masaż skóry głowy. Do najbardziej skutecznych zalicza się olejek lawendowy, rozmarynowy, tymiankowy i z drzewa sandałowego.

W słabo rosnące włosy wetrzeć można również olej z pestek winogron i ocet jabłkowy rozcieńczony z wodą. Przy jednoczesnym masażu skóry głowy uda się osiągnąć efekt gęstych i lśniących włosów. Pomocy w przyspieszeniu porostu włosów szukać można również w przydomowym ogródku. Włosy będą rosły szybciej dzięki przegotowanemu wywarowi z cebuli, a także maseczce z ziemniaków (z żółtkiem i miodem).

Czego unikać, zapuszczając włosy?

Czynnikami, które mają negatywny wpływ na porost włosów, są między innymi wysoka temperatura, a także substancje chemiczne zawarte w szamponach.

Chcąc mieć długie i lśniące włosy, należy wystrzegać się nadmiaru promieni słonecznych, które wysuszają włosy. Taki sam efekt daje zbyt częste mycie głowy. Włosy potrzebują naturalnej osłony, którą redukują szampony i mydła. Dlatego właśnie najlepiej myć je dopiero w momencie, gdy tego potrzebują.