UrodaCo zrobić, gdy wypadają włosy? Domowe sposoby na łysienie

Co zrobić, gdy wypadają włosy? Domowe sposoby na łysienie

Gęsta fryzura ma niebagatelny wpływ na atrakcyjność fizyczną oraz dobre samopoczucie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kiedy włosy zaczynają wypadać, pierwsze kroki kierujemy ku drogeriom, a tam półki aż uginają się pod ciężarem preparatów, których producenci obiecują rozwiązanie problemu. Tymczasem znacznie tańszą, zdrowszą, a nierzadko i skuteczniejszą alternatywę da się znaleźć w aptece albo… na łonie natury.

Co zrobić, gdy wypadają włosy? Domowe sposoby na łysienie
Źródło zdjęć: © iStock.com

15.06.2018 | aktual.: 07.07.2018 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wypadanie włosów – jak sobie z tym poradzić?

Wypadające włosy mogą być efektem wielu schorzeń, niewłaściwego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, a nawet nieracjonalnej diety. Fryzura przerzedza się też na skutek zaburzeń hormonalnych, np. w czasie menopauzy, a także w wyniku stresu. Aby zatrzymać wypadanie włosów, trzeba zacząć od wskazania źródła problemu. Zdarza się, że konieczne jest podjęcie specjalistycznego leczenia, zazwyczaj jednak wystarcza mała pomoc z postaci płukanek ziołowych, maseczek, wcierek i suplementów diety.

*Warto zaopatrzyć się kosmetyki do pielęgnacji włosów z problemem wypadania. Teraz WP radarOkazji pomoże Ci znaleźć odpowiednie produkty za niską cenę. *

Co na wypadanie włosów? Witaminy!

Walkę z nadmiernym wypadaniem włosów warto zacząć od uzupełnienia niedoboru witamin i mikroelementów. Na osłabienie cebulek może wpływać niedostateczna ilość cynku, witamin z grupy B i prowitaminy D w organizmie. Kapsułki zawierające te składniki w ciągu dwóch do trzech miesięcy regularnego stosowania potrafią znacznie poprawić objętość fryzury. Wypadanie włosów hamują też adenozyna i wchodząca w skład keratyny L-cysteina.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Wśród sprawdzonych metod na to, jak powstrzymać wypadanie włosów, jest także masaż skóry głowy olejem (migdałowym, rycynowy, łopianowym czy kokosowym). Dzięki niemu można łatwo poprawić krążenie, a tym samym wzmocnić cebulki. Co więcej, taki zabieg bardzo dobrze rozładowuje napięcie. Po masażu dobrze jest pozostawić olej na włosach przez 15–20 minut, a następnie dokładnie umyć głowę szamponem.

Przy wypadających włosach doskonale sprawdzają się naturalne wcierki i płukanki (z kozieradki, nagietka, pokrzywy, skrzypu polnego, lukrecji, wiązówki błotnej, winorośli). Stosuje się raz w tygodniu, a pierwsze efekty można zaobserwować już po kilku zabiegach. Niektóre zioła nadają się też do picia i do wykorzystania w kuchni. Siemię lniane, bogate w cenne kwasy omega 3, dobrze smakuje w sałatkach. Natomiast sokiem z buraków, który zapewnia widoczne odżywienie włosów i ich wzmożony porost, od czasu do czasu można zastąpić napoje owocowe. Zbawiennie na włosy działają napar z pokrzywy i herbata ze skrzypu polnego, które dodatkowo wzmacniają odporność organizmu i dobrze działają na trawienie, układ moczowy i nerwowy.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów warto wypróbować również domowej roboty maseczki, np. z jajka, cytryny i oliwy z oliwek czy cebuli i oliwy. Pierwszą trzyma się na głowie około 30 minut, natomiast drugą 1–2 godziny, najlepiej pod czepkiem lub workiem foliowym. Po upływie tego czasu spłukuje się maseczkę letnią wodą, a włosy oczyszcza się przy użyciu szamponu. Lecytyna i białko zawarte w jajku wzmacniają i nawilżają włosy, zaś siarka przeciwdziała powstawaniu łupieżu. Cebula ma właściwości stymulujące – poprawia ukrwienie skóry i pobudza mieszki włosowe do wzrostu.

Komentarze (8)