Trwa ładowanie...
d44jafu

Co zrobić, żeby perfumy były trwalsze? Nie wcieraj ich w skórę

Prawdopodobnie każdego dnia, po rozpyleniu ulubionego zapachu perfum, pocierasz o siebie nadgarstki. Tym samym popełniasz ogromny błąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co zrobić, żeby perfumy były trwalsze? Nie wcieraj ich w skórę
Co zrobić, żeby perfumy były trwalsze? Nie wcieraj ich w skórę (wp.pl)
d44jafu

Gdy jesteśmy w perfumerii, często podchodzi do nas sprzedawca, proponując nam pomoc w dobraniu zapachu. Jeśli chcemy go przetestować, rozpyla chmurkę na papierek, nie psika na nadgarstek.

Nasz nos podświadomie najbardziej czuje główne nuty, które będąc najmocniejszymi, są jednocześnie najdelikatniejsze, jeśli chodzi o cząsteczki zapachowe. Aby perfumy były trwałe, należy rozpylić je na najcieplejsze miejsca, na przykład na nadgarstki. Krew krążąca w żyłach sprawia, że zapachy stają się bardziej intensywne. Gdy zaczynamy pocierać skórę, którą spsikaliśmy, rozbijamy te delikatne cząsteczki, przez co zapach utrzymuje się krócej, a nawet zmienia. Wszystko przez to, że miesza się z naturalnymi zapachami naszego ciała.

Co zrobić, żeby perfumy były trwałe?

Rozpyl zapach na nadgarstki i szyję, a później zostaw do wyschnięcia. Jeśli potrzebujesz ekstra trwałości, możesz popsikać także swoje włosy, ale pamiętaj, by nie nadużywać tego sposobu, bo alkohol zawarty w perfumach może je znacznie wysuszyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44jafu

Podziel się opinią

Share
d44jafu
d44jafu