Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na brzuch w domu - skuteczne sposoby na płaski brzuch

Ćwiczenia na brzuch z łatwością można wykonywać w domu. Nie potrzebujemy do takich ćwiczeń profesjonalnego sprzętu. Wystarczy antypoślizgowa mata do ćwiczeń, butelka z wodą lub dwie hantle. Płaski i wyrzeźbiony brzuch to prawdziwy atut. Aby osiągnąć taką sylwetkę, należy regularnie ćwiczyć i prawidłowo się odżywiać.

Ćwiczenia na brzuch w domu - skuteczne sposoby na płaski brzuchŹródło: Shutterstock.com
d41ov46
d41ov46

Jakie ćwiczenia na brzuch?

W domu można wykonywać wiele ćwiczeń, które wzmocnią wszystkie partie (proste, skośne i poprzeczne) brzucha. Aby uzyskać szybki efekt, należy ćwiczyć regularnie (najlepiej 3-4 razy w tygodniu). Pokażemy ćwiczenia na brzuch do wykonania w domu, które pomogą wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na brzuch w domu: deska na brzuch

Podnoszenie tułowia w podporze przodem, czyli tzw. deska lub plank, to najlepsze ćwiczenie na brzuch, które wykonywać można wszędzie, nawet w domu. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie, należy położyć się na ziemi i ułożyć ręce pod twarzą (łokcie na zewnątrz). Następnie trzeba podnieść tułów, podtrzymując go na przedramieniu oraz palcach stóp. W takiej pozycji należy wytrzymać min. 30 sek. Ważne, aby napinać wszystkie mięśnie brzucha i pośladków. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto powtórzyć deskę kilka razy.

Ćwiczenia na brzuch w domu: świeca z prostowaniem nóg leżąc

Kolejnym ważnym ćwiczeniem na brzuch w domu jest unoszenie nóg w pozycji leżącej. Aby prawidłowo wykonać te zadanie, należy położyć się na macie do ćwiczeń. Ważne, aby plecy były proste. Ręce należy położyć wzdłuż siebie i podnieść nogi nie odrywając bioder od podłogi. Nogi trzeba unieść jak najwyżej, ustawiając ciało w linii prostopadłej do podłoża (tzw. świeca). Mięśnie brzucha należy mocno napiąć, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy wykonywać kilka serii po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na brzuch w domu: brzuszki

Każdy z nas wie, jak wyglądają brzuszki, czyli skłony tułowia w przód z leżenia tyłem. Jednak, aby mieć płaski brzuch, ćwiczenie to należy wykonywać w prawidłowy sposób. Jest wiele sposobów na brzuszki: skośne, na stojąco, na drążku czy z ciężarkami. Są to najbardziej efektywne ćwiczenia na brzuch. Aby prawidłowo wykonać tradycyjne brzuszki, należy położyć się na podłodze, nogi zgiąć w kolanach na ok. 90 stopni, stopy ułożyć płasko na ziemi (nie na palcach), a ręce założyć za głowę. Ważne, aby w to ćwiczenie angażować mięśnie brzucha, a nie pleców. Ciało należy unosić lekko ponad poziom podłogi, a nie aż do kolan. Głowy nie należy ciągnąć rękami do nóg. Trzeba patrzeć w sufit, tak aby głowa była prosto, a w ruchu powrotnym nie dotykać głową ziemi (tylko delikatnie zatrzymać).

d41ov46

Ćwiczenia na brzuch w domu: rowerek

Rowerek to kolejne ćwiczenia na brzuch, które wykonać można w domu. Aby zrobić je prawidłowo, należy położyć się na macie do ćwiczeń, ręce umieścić wzdłuż tułowia i unieść nogi, tak jakbyśmy pedałowali na zwyczajnym rowerze. Ważną kwestią jest napięcie mięśni brzucha, dzięki czemu ustabilizujemy ruch ciała. Osoby bardziej zaawansowane mogą dołączyć do ćwiczenia tzw. skręty boczne, czyli skręty tułowia. W takim przypadku dłonie układamy za głową, lewym łokciem staramy się dotknąć prawego kolana i odwrotnie.

d41ov46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ov46