Cyfrowe suszarki do włosów. Działają jak Dyson, ale są o połowę tańsze

Cyfrowa suszarka jest szybka i bezpieczna dla włosów
Cyfrowa suszarka jest szybka i bezpieczna dla włosów
Źródło zdjęć: © Pixabay

03.01.2023 16:29, aktual.: 29.01.2024 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suszenie włosów może być traktowane jak smutna konieczność, ale może też być czystą przyjemnością. Wszystko zależy od tego, jaką suszarkę wybierzecie. Te tradycyjne działają w modelu zerojedynkowym, co może prowadzić do przesuszania włosów przez zbyt wysoką temperaturę nadmuchu. Na szczęście jest ratunek w postaci suszarek cyfrowych, które są coraz tańsze.

W 2016 r. James Dyson przedstawił rewolucyjną suszarkę o nazwie Supersonic. Wydawałoby się, że ciężko wymyślić koło na nowo, ale zespół składający się z 103 inżynierów przez cztery lata testował różnego rodzaju suszarki, stworzył po drodze ponad 600 prototypów i sprawdzał je na testowych perukach. Efektem prac było cyfrowe urządzenie, które w czasie rzeczywistym mierzy temperaturę powietrza, a następnie dopasowuje temperaturę działania tak, by efektywnie wysuszyć włosy i utrzymać je w doskonałej kondycji. Zarówno na starcie, jak i teraz suszarka Supersonic nie należy do najtańszych, ale jak w przypadku każdej rewolucji, tak również tu znaleźli się producenci, którzy chcieli pójść w ślady Dyson Supersonic. Dwa produkty, które przedstawimy, są tańsze o połowę lub więcej, ale również wyróżniają je funkcjonalność i wysoka jakość wykonania.

Krótkie suszenie i doskonałe nawilżenie

Pierwsza propozycja to Philips SenseIQ BHD827/00, która już samym wyglądem przypomina model Supersonic i działa na podobnej zasadzie. Technologia SenseIQ od Philipsa jest reklamowana jako dostosowująca się do potrzeb użytkownika. Inteligentny czujnik zapewnia ochronę włosów i dzięki inteligentnemu sterowaniu temperaturą suszarka pozwala utrzymać do 95 proc. naturalnego nawilżenia włosów przy czasie suszenia krótszym nawet o 30 proc. Producent deklaruje, że w trakcie 7 minut suszenia mikroprocesor ponad 12 tys. razy dostosowuje temperaturę pracy urządzenia. Do dyspozycji jest 5 trybów suszenia: manualny, delikatny, szybki, stylizacja, loki oraz masaż głowy.

Nie oceniaj książki po okładce

Druga propozycja jest jeszcze tańsza, ale to wcale nie oznacza, że gorsza, choć jej rozmiary są dalekie od kompaktowych. To Remington AC9800 PROluxe You. Markę Remington można często spotkać w salonach fryzjerskich. Tu suszarka wyglądem przypomina klasyczne modele, ale również kryje w sobie system dostosowujący pracę suszarki do stylu jej używania. Technologia StyleAdapt ma trzy tryby pracy i w każdym z nich mierzy temperaturę włosów w czasie rzeczywistym, a następnie odpowiednio steruje temperaturą nawiewu. Przewód ma długość aż 3 m, więc można suszyć bez ograniczeń.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także