Często stosujesz balsam do ust? To duży błąd

Często stosujesz balsam do ust? To duży błąd

Zbyt częste używanie balsamu do ust bardziej szkodzi niż pomaga
Zbyt częste używanie balsamu do ust bardziej szkodzi niż pomaga
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | africa-studio.com (Olga Yastremska and Leonid Yastremskiy)
17.11.2022 14:25

Ma za zadanie pomagać, a bywa, że szkodzi. Czasem wydaje się, że druga, trzecia i czwarta warstwa balsamu na ustach, będzie lepiej zapobiegać przesuszeniu lub szybciej poradzi sobie z problemem spierzchniętych warg. Ale nie bez powodu po świecie podróżuje powiedzenie - "co za dużo, to niezdrowo".

Suche usta potrafią dokuczyć. Dlatego jesienią i zimą często mamy przy sobie pomadki ochronne. Jak nazwa wskazuje - mają za zadanie chronić, tworzyć barierę przed słońcem, wiatrem i mrozem. Dlatego smarujemy je co chwila, aby tylko utrzymać grubą warstwę balsamu na skórze. A przecież nie musimy czytać ulotki, aby wiedzieć, że nie należy przekraczać wskazanej dawki leki. Ta sama zasada dotyczy balsamu do ust, który w nadmiernej ilości, robi więcej szkody niż pożytku.

Jak stosować balsam do ust?

Balsam do ust powinno aplikować się trzy razy dziennie. Należy pamiętać, aby po smarowaniu nie przygryzać warg i nie zlizywać kosmetyku – oczywiste, a jednak nagminnie popełniane. Ważne, aby stosować kosmetyk po jedzeniu i piciu, pozostawiając balsam do całkowitego wchłonięcia.

Skutki nadmiernego stosowania balsamu do ust

Bywa, że "chce się dobrze", a wychodzi zupełnie odwrotnie. Zbyt częste stosowane balsamu do ust niesie ze sobą szereg konsekwencji - zarówno odczuwalnych, jak i widocznych gołym okiem.

Warto czytać składy balsamów do ust. Jeśli twój produkt zawiera mentol, fenol, kamforę, kwas salicylowy i witaminę E – to znaczy, że usta będą jeszcze mocniej wysuszone. Dlatego osoby z tendencją do przesuszonych warg, powinny zamienić kosmetyk na produkt na bazie lanoliny, masła shea, oleju kokosowego i miodu.

Bardzo często stosujesz balsam do ust? Skutki mogą być szybko widoczne w postaci plam, krostek i zaczerwienienia wokół warg.

Balsam uwodzi pięknym i intensywnym zapachem? Poza naturalną wonią produktu, to raczej zły omen. Sztuczne aromaty zawarte w balsamie do ust także mają właściwości wysuszające naskórek. Ponadto gęste i blokujące formuły hamują naturalny proces nawilżania ust, które bez pomocy z zewnątrz będą skazane na przesuszenie.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także