Trwa ładowanie...
d4b5eq7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pussy riot

Członkini Pussy Riot rozpoczęła głodówkę

Skazana na dwa lata więzienia członkini zespołu Pussy Riot Maria Alochina
rozpoczęła w środę głodówkę, by zaprotestować przeciwko decyzji sądu, który odmówił jej udziału w
posiedzeniu, gdzie jest rozpatrywany wniosek o jej przedterminowe zwolnienie warunkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkini Pussy Riot rozpoczęła głodówkę
(AFP)
d4b5eq7

Skazana na dwa lata więzienia członkini zespołu Pussy Riot Maria Alochina rozpoczęła w środę głodówkę, by zaprotestować przeciwko decyzji sądu, który odmówił jej udziału w posiedzeniu, gdzie jest rozpatrywany wniosek o jej przedterminowe zwolnienie warunkowe. Sąd, jak pisze agencja RIA Nowosti, uznał, że osadzona może obejrzeć sprawę na wideo, lecz Alochina zrezygnowała z propozycji i na znak protestu rozpoczęła protest głodowy.

Alochina to jedna z trzech członkiń grupy punkrockowej Pussy Riot, które zostały skazane w ubiegłym roku na dwa lata więzienia za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną", gdy w soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina.

Dwie ze skazanych: Alochina i Nadieżda Tołokonnikowa - odbywają karę więzienia, trzeciej - Jekatierinie Samucewicz - zawieszono wykonanie kary.
W środę sąd w Kraju Permskim, około 1300 km na wschód od Moskwy, rozpoczął rozpatrywanie wniosku o przedterminowe zwolnienie Alochinej. W styczniu sąd odrzucił jej prośbę o takie zwolnienie. W kwietniu odrzucono też wniosek drugiej osadzonej - Tołokonnikowej. Tołokonnikowa przebywa w kolonii karnej w Mordowii, około 600 km na południowy wschód od Moskwy. Obie uwięzione mają nieletnie dzieci.

d4b5eq7

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Członkinie rosyjskiego zespołu Pussy Riot nadal w areszcie*

* Co pokazują nagie feministki z organizacji Femen?*

d4b5eq7

* Nagi protest sióstr z Izraela*

Podziel się opinią

Share

d4b5eq7

d4b5eq7
d4b5eq7