Trwa ładowanie...
d15spww
dłonie

Czy te ręce mogą kłamać?

Dr Marcin Ambroziak radzi, jak odmłodzić dłonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy te ręce mogą kłamać?
(Shutterstock.com)
d15spww

Wielokrotnie zdarzało mi się słyszeć, że pewne części ciała, takie, jak szyja, czy ręce mogą i zdradzają prawdziwy wiek właścicielki. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być dwojakie. Albo szyja i ręce starzeją się w przyspieszony sposób, albo są daleko trudniejsze do korygowania. Dlaczego w czasach świetności medycyny estetycznej jakikolwiek element organizmu nie mógłby być skutecznie poprawiony i odmłodzony? Okazuje się, że nie tylko oba wspomniane części ciała starzeją się w widoczny i szybki sposób, ale też znacznie trudniej je skutecznie leczyć. Zwłaszcza okolicę szyi, gdzie głównym objawem starzenia się jest postępująca wiotkość skóry. Wynika przede wszystkim z fizjologicznie cienkiej skóry w tym miejscu, z bardzo małą ilością tkanki podskórnej. Zanikające włókna odpowiedzialne w skórze za elastyczność (kolagen i elastyna), a także spadające stężenie kwasu hialuronowego powodują charakterystyczne obwisanie szyi. Jeżeli skóra zmienia na niekorzyść swoją strukturę, powinniśmy zadziałać w sposób przeciwwstawny. Do tego celu służą lasery frakcyjne, stymulujące mikrouszkodzeniami produkcję kolagenu, urządzenia podgrzewające skórę powodując jej obkurczenie (Pelleve, Venus Legacy, Ultraformer), lub rozpuszczalne nici chirurgiczne o gładkiej powierzchni (nici PDO) wszywane w skórę szyi na podobieństwo gęstego stelażu. Efekty wspomnianych zabiegów są zachęcające, choć nigdy tak dobre, jak w innych okolicach – np. na twarzy. Dlatego część pacjentek chcących znacząco poprawić wygląd szyi wybiera dobrodziejstwa chirurgii plastycznej.

Shutterstock.com
Podziel się

Ręce, a właściwie grzbiety rąk, to podobno nasza wizytówka. Dość szybko ulegająca pognieceniom. Główne mankamenty grzbietów rąk to plamy posłoneczne i wiotkość powiązana z utratą tkanki tłuszczowej tej okolicy. Starzejące się ręce są „wysuszone” i pełne plam. W ostatnich latach mamy do czynienia z narzędziami pozwalającymi na niemalże 100% skuteczność usuwania tych defektów. Laseroterapia, a zwłaszcza lasery typu Q-Switched i pikosekundowe (Discovery Pico) trwale usuwają plamy, z kolei wstrzyknięcia pianki z hydroxyapatytem wapnia lub własnego tłuszczu dają wieloletni efekt wypełnionych, jędrnych rąk.

d15spww

Jednym słowem, jesteśmy świadkami łamania kolejnych mitów przez nowoczesną technologię, z czego, nie ukrywam, jestem bardzo dumny.

Podziel się opinią

Share

d15spww

d15spww
d15spww