Blisko ludziCzy trzeba prać nową pościel? Wyjaśniamy, dlaczego to ważne

Czy trzeba prać nową pościel? Wyjaśniamy, dlaczego to ważne

Czy trzeba prać nową pościel? Wyjaśniamy, dlaczego to ważne

18.12.2019 09:09, aktual.: 18.12.2019 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupując nową pościel, bardzo często zapominamy o tym, że w procesie produkcji osadzają się na niej zarazki i roztocza. Wyjaśniamy, dlaczego przed pierwszym użyciem należy ją wyprać.

Pierwsze pranie pościeli jest niezwykle istotne. Chociaż producenci nie pomagają konsumentom i nie wspominają na etykietach produktów o tym, że przed pierwszym użyciem należy wyprać produkt, to sami kupujący powinni być tego świadomi.

Nowa pościel – pranie

Bez względu na rodzaj pościeli, tkaniny z jakiej jest wykonana oraz sposób użytkowania, należy ją uprać. Proces produkcji pościeli jest skomplikowany, a tkanina od momentu powstania do końca produkcji musi przebyć odpowiednią drogę.

W zależności od tego, jakiego rodzaju jest pościel, tkanina musi zostać uformowana, wykańczana, suszona, barwiona i magazynowana w postaci masywnych beli.

Tkanina przez cały czas ma kontakt z elementami maszyn, barwnikami, wybielaczami, przechodzi etap produkcji, kontroli jakości i pakowania. Dotykają jej również ludzie. Na pościeli mogą znajdować się też miejsca rozwoju roztoczy i drobnoustrojów.

Trzy najważniejsze powody, dla których warto wyprać pościel to: usunięcie z pościeli pozostałości procesu produkcji, zmiękczenie tkaniny w pierwszym praniu, pozbycie się charakterystycznego zapachu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)