Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Gwiazdy

David Fincher w kryminalnym Los Angeles

W sieci pojawiła się niepotwierdzona jeszcze informacja, iż David Fincher ma w planach realizację nowego serialu dla HBO.
Share
David Fincher w kryminalnym Los Angeles
Źródło: AFP
dp51uut

W sieci pojawiła się niepotwierdzona jeszcze informacja, iż David Fincher ma w planach realizację nowego serialu dla HBO. Według źródeł serwisu Indiewire w rozmowach ze stacją HBO obok Finchera pojawia się nazwisko Jamesa Ellroya, uznanego powieściopisarza. Nowa produkcja ma opowiadać o kryminalnym Los Angeles w latach pięćdziesiątych. Przypominamy, że kilka lat temu David Fincher miał przenieść na ekran "Czarną Dahlię" Jamesa Ellroya, ale ostatecznie za kamerą projektu stanął Brian De Palma.

James Ellroy to amerykański autor powieści kryminalnych, które stały się światowymi bestsellerami. Według jego książek nakręcono już kilka filmów fabularnych, a najbardziej znane to "Tajemnice Los Angeles" (1997) i wspomniana "Czarna Dalia" (2006).

Filmografię Davida Finchera zamyka thriller "Zaginiona dziewczyna". Obraz z Benem Affleckiem w roli głównej trafi do kin w Polsce już 10 października.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* David Fincher : Tylko Bale może zagrać Jobsa*

* David Fincher otworzył drzwi Justinowi Timberlake'owi*

* Daniel Craig zajadał się dla roli*

dp51uut

Podziel się opinią

Share
dp51uut
dp51uut