Trwa ładowanie...

Dawno niewidziany Mateusz Damięcki pozuje z żoną na Gali Dobroczynności. Aktor odebrał wyjątkowe wyróżnienie

Mateusz Damięcki nie jest stałym bywalcem ścianek. Aktor, zamiast bywać, woli działać. Jego aktywność charytatywna na rzecz chorych z SMA została dostrzeżona. Gwiazdor odebrał Nagrodę Honorową na balu "Gwiazdy Dobroczynności".

Mateusz Damięcki został wyróżniony podczas Gali Dobroczynności Mateusz Damięcki został wyróżniony podczas Gali Dobroczynności Źródło: fot. AKPA, fot: AKPA
d12pack
d12pack

Mateusz Damięcki od lat wykorzystuje swoją popularność, by pomagać innym. Aktor na Instagramie ponad 160 tysięcy obserwujących. Regularnie apeluje do swoich followersów, by wspierali Fundację SMA. Ale lista jego działań charytatywnych jest o wiele dłuższa.

Czuły zbir

Mateusz Damięcki już niedługo zaprezentuje światu rolę swojego życia. Wkrótce w kinach pojawi się "Furioza", opowieść o brutalnej grupie przestępczej. Aktor wciela się w rolę "Goldena" bezkompromisowego herszta szajki. Do tej roli gwiazdor musiał zmienić się niemal nie do poznania. Kilkanaście ostatnich miesięcy poświęcił na mordercze treningi. Na ekranie zobaczymy go pokrytego tatuażami i ogolonego na łyso. Krytycy już teraz mówią, że to najlepsza rola w życiu Mateusza.

Tymczasem aktorstwo to tylko jeden z "koników" Mateusza Damięckiego. Poza ekranem artysta jest oddanym ojcem i mężem. Chętnie wypowiada się na niewygodne tematy polityczne i bierze udział w projektach mających na celu zwiększenie świadomości społecznej. Aktor przyznaje, że jest feministą i walczy o prawa kobiet, wspiera działania proekologiczne i promuje czytelnictwo. Ale to nie wszystko.

d12pack

Skakanka w walce z SMA

SMA to jedna z najbardziej podstępnych chorób atakujących małe dzieci. By uratować dziecko chore na rdzeniowy zanik mięśni, potrzeba bardzo kosztownej terapii. By zwrócić uwagę społeczeństwa na ten problem, aktor wymyślił #hophopchallenge. Chodzi w nim o to, by nagrać filmik, na którym trzeba wykonać co najmniej 25 skoków na skakance. Następnie należy przelać wybraną kwotę na zbiórkę dla dziecka i  nominować trzy osoby do wyzwania. Aktorowi udało się w ten sposób zgromadzić setki tysięcy złotych dla chorych dzieci. Aktualnie gwiazdor jest ambasadorem Fundacji SMA.

– Jestem głęboko przekonany, że jej wysiłek i szerokie spektrum działania na rzecz poprawy sytuacji dzieci i rodzin dotkniętych skutkami rdzeniowego zaniku mięśni, przekonają Państwa do tego, by od dziś czynnie wspierać jej działania – przekonuje Mateusz Damięcki.

Za tę działalność aktor został w ostatnią sobotę uhonorowany nagrodą honorową Gwiazdy Dobroczynności.

d12pack

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Weronika Książkiewicz wychudła i ścięła blond włosy. Kulisy zapamięta do końca życia

d12pack
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pack