GwiazdyKrystyna Janda o niezaszczepionych. "Jesteśmy wystawieni na atak w każdej chwili"

Krystyna Janda o niezaszczepionych. "Jesteśmy wystawieni na atak w każdej chwili"

Krystyna Janda o niezaszczepionych
Krystyna Janda o niezaszczepionych
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
Aleksandra Lewandowska
09.10.2021 14:20

W jednym z ostatnich wywiadów aktorka ponownie podjęła temat pandemii i szczepień przeciw COVID-19. Krystyna Janda skrytykowała osoby, które do tej pory się nie zaszczepiły, podkreślając, że w innych krajach wiele osób jest już po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki. Ona także jest już nią zaszczepiona.

Krystyna Janda jest jedną z osób, które jako pierwsze przyjęły w Polsce szczepionkę przeciw COVID-19. W związku z tym było wówczas wiele kontrowersji, bo jako artystka, została "obsłużona" przez izbę zdrowia poza kolejnością. W ostatnim wywiadzie ponownie poruszyła temat pandemii, mówiąc otwarcie, że boi się kolejnego lockdownu, który prawdopodobnie nadejdzie przez to, że wiele osób się do tej pory nie zaszczepiło.

Krystyna Janda o pandemii i obecnej sytuacji

Krystyna Janda wyznała, że bardzo cieszy się tym, że już od kilku miesięcy otwarte są kina i teatry, jednak jest pełna obaw, w związku z widmem kolejnego lockdownu. Zauważa, że widzowie pragną się nacieszyć sztuką "na zapas", jakby za chwilę miałaby być im ona ponownie zabrana.

- Myślę, że coś takiego się dzieje jak na Titanicu, że ludzie przychodzą do teatru, chodzą do wielu innych miejsc, biegają, uprawiają sporty, póki się da, póki można. U nas jest pełno w teatrze, jakieś szaleństwo - mówiła w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Aktorka krytykuje niezaszczepionych

Janda jest jedną z niewielu osób, które przyjęły już trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Twierdzi, że zbyt mało się o niej mówi, a część społeczeństwa nie jest nawet zaszczepiona pierwszymi dwoma dawkami. Sytuację w Polsce porównała do tego, co dzieje się w innych krajach Unii Europejskiej.

- Wszyscy moi znajomi we Francji i w Niemczech, nawet na jak najdalszej prowincji niemieckiej, są zaszczepieni po raz trzeci. I to dużo młodsi ode mnie. Dzwonią do mnie. Tutaj niby coś się mówi, ale nic nie słychać. Reszta się nie zaszczepiła, więc jesteśmy po prostu wystawieni na atak w każdej chwili - podkreśliła Krystyna Janda.

Aktorka dodała także, że przez osoby niezaszczepione "wszyscy jesteśmy narażeni". "Nawet ci, którzy są zaszczepieni dwa razy, są narażeni na zachorowanie" - powiedziała.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.