ycipk-42mnme

Demakijaż włosów. Sprawdzamy, czy to naciąganie kobiet, czy skuteczny domowy zabieg

Wiele kobiet, widząc po raz pierwszy osobliwą nowość kosmetyczną, prycha. No bo co to ma być "jedwab do włosów" i kto normalny używa kremu z mleka wielbłąda. Potem testujemy i zaczynamy te dziwactwa polecać przyjaciółkom. Czy podobny los czeka peeling trychologiczny?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lśniące i uniesione u nasady włosy to marzenie wielu kobiet. W przypadku włosów cienkich trudne do zrealizowania.
Lśniące i uniesione u nasady włosy to marzenie wielu kobiet. W przypadku włosów cienkich trudne do zrealizowania. (123RF)
ycipk-42mnme

Trychologia to dość wąska dziedzina nauk medycznych. Zajmuje się jedynie skórą głowy i włosami. Do trychologów zgłaszają się głównie osoby chorujące na wszelkie odmiany łysienia. Tymczasem wiedza speców od włosów może pomóc także tym, którzy po prostu pragną błyszczących pukli.

O co chodzi?

Od jakiegoś czasu w sieciowych drogeriach można znaleźć kosmetyki do tzw. demakijażu włosów, które podobnie jak te do twarzy, mają za zadanie usunąć resztki innych kosmetyków z naszych czupryn.

ycipk-42mnme

Demakijaż włosów polega na delikatnym peelingu skóry głowy. Moczymy włosy i zanim umyjemy je szamponem, kolistymi ruchami masujemy skórę głowy przez kilka minut, a następnie spłukujemy. Taki zabieg powinno się wykonywać raz w tygodniu.

Peeling przede wszystkim usuwa mechanicznie resztki kosmetyków, które osadzają się na skórze głowy, a trudno pozbyć się ich samym szamponem. Do tego, podobnie jak peeling do twarzy, pozwala na lepszą absorpcję kosmetyków odżywczych, które będziemy stosowali w dalszej kolejności.

Tuż po zastosowaniu peelingu włosy powinny być po wysuszeniu uniesione u nasady. Jednym z długofalowych efektów jest regulacja wydzielania sebum. Peeling pomaga też osobom borykającym się z łupieżem.

Czy to działa?

ycipk-42mnme

Przetestowałyśmy peeling jednej z popularnych marek dostępnych w sieciowej drogerii. Koszt to między 15 a 20 złotych. Demakijaż włosów sprawdzi się najlepiej u dziewczyn, które traktują je dużą liczbą kosmetyków.

Więc jeśli wasza pielęgnacja to szampon i jedwab na końcówki od wielkiego dzwonu, spektakularnych efektów nie ma co oczekiwać. Co innego, jeśli jesteście maniaczkami pielęgnacji włosów i traktujecie je co dnia dwiema odżywkami, wcierką i olejkiem na końcówki.

W takich przypadkach demakijaż włosów rzeczywiście przyniesie efekty. Porównywalnie dobrze podziała na kobiety z tendencją do przetłuszczania się włosów.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42mnme

ycipk-42mnme
ycipk-42mnme