Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
depilacja laserowa
08-02-2018 13:06

Depilacja laserowa Vectus w Gdańsku - Clinica Cosmetologica Gdańsk

Z punktu widzenia współczesnej kobiety, usuwanie zbędnego, często nadmiernego owłosienia stanowi konieczność. Jest to wymóg estetyczny, ale również społeczny i kulturowy. W związku z tym trendem poszukujemy najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań w tym zakresie, jakie oferuje nam współczesna medycyna i kosmetologia. Depilacja laserowa wiedzie zdecydowany prym!

Depilacja laserowa Vectus w Gdańsku - Clinica Cosmetologica GdańskŹródło: Materiały prasowe
d3uvkfa
d3uvkfa

Obecnie pierwszą lokatę na świecie pośród metod usuwania zbędnego owłosienia bezsprzecznie należy przyznać Laserowi Vectus. Zabiegi z jego zastosowaniem wykonywane są w Clinica Cosmetologica w Gdańsku.

Ponadprzeciętna metoda depilacji

Laser diodowy Vectus wyróżnia się na tle konkurencji. Jego funkcjonowanie wykorzystuje ultranowoczesne technologie, które sprawiają, że poziom bezpieczeństwa, skuteczności i szybkości zabiegu pozostanie jeszcze przez długi czas niedościgniony. Oprócz tego należy zaznaczyć, że gwarantuje on bardzo wysoki poziom komfortu dla pacjenta.
/
Więcej o zabiegu depilacji laserowej Vectus na stronie Vectus Gdańsk - https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus
Do powstania Lasera diodowego Vectus doszło w wyniku wieloletniej pracy wybitnych naukowców z Harvard Uniwersity. Opatentowane przez nich urządzenie dysponuje unikalną długością fali 810 mm. Selektywna fototermoliza stanowi medyczną podstawę jego działania. Dopracowana głowica emituje wiązkę, która wnika w skórę, jest wchłaniana przez łodygę włosa, a dokładnie przez znajdującą się w niej aktywną melaninę. Prowadzi to do uszkodzenia komórek macierzystych w obrębie mieszka włosowego i w konsekwencji do jego zniszczenia. Takie oddziaływanie pozwala jednocześnie zapobiegać ewentualnej regeneracji włosa.

Skuteczność Lasera Vectus

Przenikanie światła lasera do mieszków włosowych to niezwykle ważny element, który wpływa na skuteczność całego zabiegu, sięgającej 95%. Z uwagi na fakt, iż nasze włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, nie ma możliwości usunięcia ich wszystkich w czasie jednego zabiegu. Zachodzi więc konieczność przeprowadzenia pełnej serii, ilość zabiegów zostanie dobrana indywidualnie przez specjalistę.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

 • Depilacja laserowa bikini,
 • Depilacja laserowa szyi i karku,
 • Depilacja laserowa twarzy,
 • Depilacja laserowa rąk,
 • Depilacja laserowa tułowia,
 • Depilacja laserowa pośladków,
 • Depilacja laserowa nóg,
 • Szybkie i trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia,
 • Ograniczenie ryzyka występowania infekcji,
 • Pozbycie się uczucia dyskomfortu, występującego w konsekwencji pojawiania się odrastania włosów,
 • Zmniejszenie poziomu potliwości. Lekarze wskazują, że zastosowanie depilacji laserowej, laserem diodowym Vectus cechuje się wysokim poziomem skuteczności i jest wręcz polecane w przypadku występowania zapalenia mieszków włosowych oraz wrastających włosków, w wyniku innej metody depilacji.
d3uvkfa

Zdaniem kosmetologa:
Depilacja laserowa laserem diodowym Vectus może skutecznie rozwiązań problem Pań, które borykają się z wrastającymi włoskami czy zapaleniem mieszków włosowych oraz często związanymi z tym objawami dodatkowymi, jak swędzenie skóry czy podrażnienie. Przeprowadzenie serii zabiegów i trwałe pozbycie się owłosienia, na co pozwala obecnie jedynie Vectus, da nam możliwość zapomnienia o tych dolegliwościach na dobre - mówi Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

Dlaczego Vectus?

Depilacja laserowa z zastosowaniem lasera diodowego Vectus cechuje się wysoką skutecznością. Jest jedyną metodą na ryku, która doprowadza do usunięcia aż 95 proc. owłosienia w trwały sposób. Sam zabieg zajmuje zaledwie kilka minut lub nieco więcej, jeśli poddawana jest mu rozległa część ciała. Ważne jest również, że dzięki pokryciu głowicy urządzenia szafirowym szkłem odczucie dyskomfortu jest redukowane do minimum , gdyż skóra jest nieustannie chłodzona.

Wiele pacjentek przychodząc na wstępną kwalifikację do zabiegu depilacji laserowej, najbardziej obawia się bólu z nim związanego. Dominuje przekonanie, że taki rodzaj usuwania owłosienia wiąże się z ogromnym bólem. Tymczasem laser diodowy Vectus gwarantuje pacjentkom bardzo wysoki poziom komfortu. Głowica przez cały czas chłodzi skórę, która dzięki temu jest znieczulona i nie odczuwamy intensywnego bólu - mówi Milena Nalbandian z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

Przeciwwskazania do zabiegu

 • Aktywne infekcje w obrębie skóry,
 • Okres ciąży oraz laktacji,
 • Świeża opalenizna,
 • Choroby pęcherzowe skóry,
 • Stosowanie doustnej terapii retinoidami,
 • Podrażnienia i stany zapalne skóry,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Skłonność do przebarwień,
 • Łuszczyca,
 • Bielactwo. Wszystkie przeciwwskazania muszą zostać wykluczone na wstępnym spotkaniu z kosmetologiem. W Clinica Cosmetologica najważniejszą wartością jest bezpieczeństwo pacjentów, w związku z tym w razie jakichkolwiek wątpliwości pacjent kierowany jest na bezpłatną konsultację dermatologiczną do Clinica Dermatologica.
d3uvkfa

Efekty zabiegu

Zastosowanie depilacji laserowej Vesctus pozwala na trwale usunięcie aż 95% niechcianego owłosienia. Pozostałe 5%, to włosy, których pojawienie się może nastąpić w ciągu roku po zabiegu, ale nie musi, zwykle są cienkie i jasne, przez co niemal niewidoczne. Ich usunięcie jest proste – wystarczy wykonanie jednego dodatkowego zabiegu.

Jeśli zależy nam na osiągnięciu pełnego rezultatu, koniecznością jest poddanie się serii zabiegów, składającej się z 4 lub 6 spotkań ze specjalistą, które odbywają się co 4 do 10 tygodni. Ich ilość jest dostosowywane indywidualnie w czasie wstępnego spotkania z kosmetologiem. Po kilku lub maksymalnie kilkunastu minutach zabieg jest zakończony, a uzyskanym efektem możemy ciszyć się już zawsze.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg zakazane jest wyrywanie włosków z zastosowaniem wosku, depilatora lub pęsety.
 2. Przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg zakazane jest stosowanie na skórze kremów z witaminą C, witaminą A lub kwasami owocowymi.
 3. Przez tydzień poprzedzający zabieg zakazane jest przyjmowanie leków o działaniu fotoalergicznym i fototoksycznym, jak również picie ziół o takich właściwościach (dziurawiec, nagietek, skrzy, herbaty Figura 1 i 2).
 4. Okolica, która ma zostać poddana zabiegowi, nie może być przesuszona ani podrażniona, jeśli zauważysz, że skóra nie jest w najlepszym stanie, jej nawilżenie powinno nastąpić najpóźniej w dniu poprzedzającym zabieg.
 5. W dniu przed zabiegiem lub w dniu, gdy ma on zostać wykonany konieczne jest ogolenie włosków z zastosowaniem maszynki.

Postępowanie po zabiegu

 1. Po zabiegu powinno się przez jakiś czas unikać sauny oraz basenu.
 2. Na skórze, która została poddana depilacji, nie należy stosować antyperspirantów, dezodorantów czy perfum.
 3. Skórę należy osuszać w sposób delikatny, przykładając ręcznik do ciała, nie pocierając.
 4. Jeśli występuje podrażnienie skóry, zaleca się mycie z zastosowaniem delikatnych produktów.
 5. W razie podrażnienia zaleca się smarowanie skóry kremami o działaniu łagodzącym, np. Alantan, Bepanten czy Panthenol.
 6. Przez okres 4 tygodni po zabiegu całkowicie zakazane jest opalanie się, z tego powodu zaleca się nanoszenie na skórę kremów z wysokim filtrem UV.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

U niektórych osób pojawia się zaczerwienienie lub nieznaczny obrzęk w obrębie skóry poddanej depilacji. Najczęściej utrzymuje się on kilka godzin lub maksymalnie do 3 dni.

Dbasz o siebie na co dzień? Sprawdź rabaty na stronie Douglas kody rabatowe.

d3uvkfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uvkfa