Naturalny wróg ćmy bukszpanowej. Po chwili wszystkie padną

Ćma bukszpanowa to niechciany gość w ogrodach, który wiosną ponownie daje o sobie znać. Choć jest niewielkich rozmiarów, może siać prawdziwe spustoszenie. Właśnie dlatego należy niezwłocznie zacząć działać. Jak to zrobić? Wystarczą produkty, które już masz w domu.

Ćma bukszpanowa
Ćma bukszpanowa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Ćma bukszpanowa to groźny szkodnik, który w mig może zniszczyć rośliny w ogrodzie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pomogą w walce z tym inwazyjnym owadem.

Ćma bukszpanowa może zniszczyć ogród

Ćma bukszpanowa, znana również jako ćma azjatycka, to owad, który w ostatnich latach stał się prawdziwym utrapieniem dla ogrodników. Młode gąsienice atakują szczególnie wczesną wiosną, czyli w okresie największego wzrostu roślin. Obecność tych owadów można zauważyć po cienkich pajęczynach na krzewach oraz nadgryzionych liściach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WIDEO

Inwazja szkodników trwa. Nieproszone, wciskają się do naszych domów

Zwalczanie tego szkodnika nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest szybkie działanie, ponieważ szkodnik mnoży się w zastraszającym tempie i jeśli szybko się go nie pozbędziemy, rośliny mogą nie przetrwać nawet do lata.

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową

Istnieje wiele prostych sposobów, dzięki którym w mig pozbędziemy się inwazji ćmy bukszpanowej. Zanim sięgniemy po często drogie środki chemiczne, warto wypróbować preparat wykonany z tego, co znajdziemy w niemal każdym domu. W tym celu wystarczy wymieszać wodę z octem w proporcji 1:10. Po spryskaniu rośliny, na której pojawiły się szkodniki, należy odczekać pół godziny, a następnie obficie podlać ją czystą wodą.

Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do wykorzystania specjalistycznych oprysków, ogrodnicy radzą, aby wybierać środki zawierające "bacillus thuringiensis". Bakterie te, dostając się do układu pokarmowego ćmy, przyczepiają się do białek receptorowych w jelitach, co prowadzi do wytworzenia toksycznych białek i śmierci owada w mig - maksymalnie w ciągu trzech dni. Co ważne, jest ona bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
ćmaćma bukszpanowaszkodniki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (13)