ycipk-1via9c

Co należy wiedzieć o tonikach?

Tonik służy do oczyszczania cery, jednak na temat jego szczegółowego działania wiemy niewiele. Wiele osób sądzi błędnie, że służy głównie do oczyszczania przy cerze trądzikowej. Jaką dokładnie funkcję pełni tonik i jak działa? Najważniejsze funkcje i typy toników do twarzy, czyli niezbędnego elementu codziennej pielęgnacji skóry — w każdym wieku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadbana cera wymaga starannego oczyszczenia przed nałożeniem kremu
Zadbana cera wymaga starannego oczyszczenia przed nałożeniem kremu (Shutterstock.com)
ycipk-1via9c

Bez tonizowania skóry, pielęgnacja może nie przynieść efektu

Tonizowanie skóry to przywracanie jej naturalnego stanu, który naruszamy przez stosowanie różnego rodzaju kosmetyków oraz przez różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Potrzebny jest każdemu, kto przebywa na zewnątrz i wystawia twarz na działanie zanieczyszczeń powietrza czy każdemu kto używa kosmetyków. Dobry tonik powinien posiadać odczyn zasadowy, co neutralizuje czynniki szkodzące i przygotowuje skórę pod krem do twarzy. Toniku z alkoholem powinniśmy używać tylko przy konkretnym wskazaniu. Tonik zapewni nam równoważone pH, czyli optymalny komfort dla dalszej pielęgnacji. Możemy go też zrobić tonik sami w domu.

ycipk-1via9c

Jak działa tonik?

Toniki są preparatami, w których składzie dominuje woda. Dodatkiem do tego są składniki pielęgnacyjne, które dobieramy do naszej cery. Dobry tonik to idealna baza pod krem BB lub CC – te dwa kosmetyki w duecie to idealny dla zabieganych kobiet sposób na oszczędność czasu.

Dobieramy tonik do typu cery

ycipk-1via9c

Skóra normalna potrzebuje regeneracji częściej, niż nam się wydaje. Samo unikanie czynników szkodzących jak intensywne słońce, częste i wielogodzinne noszenie makijażu to nie wszystko. Codziennie na naszą skórę mają wpływ na przykład ogrzewanie lub klimatyzacja. Wtedy cera normalna też potrzebuje złagodzenia. W tym celu poleca się delikatne, oczywiście bezalkoholowe toniki. Na przykład tonik z nagietka, który oczyszcza i łagodzi skórę normalną, a także tłustą.

Tonik w pielęgnacji ukierunkowanej

Cera o konkretnych potrzebach wymaga bardziej zaawansowanych składników. W szczególności, kiedy mamy do czynienia z cerą problematyczną, czyli na przykład z wągrami. Kupując, zwróć uwagę na to, czy tonik ma składnik aktywny w składzie. Wiele toników przeciwko niedoskonałościom skóry zawiera dezynfekujący alkohol, jednak jest to za mało, aby skutecznie pozbyć się problemu. W szczególności, że dobre przygotowanie cery z głębokimi zanieczyszczeniami jest niezbędne do ich usunięcia.

ycipk-1via9c

Składnik pielęgnacyjny w tonikach do cery naczynkowej powoduje ich wzmocnienie. Są to najczęściej substancje aktywne stosowne dla cery naczynkowej, z niedoskonałościami lub bardzo suchej. Tonik taki może być stosowany jako produkt łagodzący i poprawiający stan problematycznych partii skóry.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1via9c

ycipk-1via9c
ycipk-1via9c