Trwa ładowanie...
Megafon.pl
jeremy irons

Dev Patel będzie w końcu matematycznym geniuszem

W sierpniu, po ośmiu latach od rozpoczęcia projektu, ruszają zdjęcia do filmu "The Man Who Knew Infinity" Matthew Browna.

Share
Dev Patel będzie w końcu matematycznym geniuszem
Źródło: AFP
d1fsbrf

W sierpniu, po ośmiu latach od rozpoczęcia projektu, ruszają zdjęcia do filmu "The Man Who Knew Infinity" Matthew Browna. Obraz przedstawi historię hinduskiego matematyka Srinivasy Ramanujana, którego sportretuje Dev Patel. Jeremy Irons wcieli się natomiast w angielskiego uczonego, G.H. Hardy'ego, który odkrył talent Ramanujana i sprowadził go na Uniwersytet Cambridge. W obsadzie znalazła się także Devika Bhise, która zagra żonę Ramanujana.

Film wyreżyseruje Matthew Brown. Dzieło powstanie na podstawie biografii "The Man Who Knew Infinity: A Life of the Genius Ramanujan" autorstwa Roberta Kanigela. Scenariusz obrazu napisał Brown. Zdjęcia rozpoczną się 3 sierpnia.

Srinivasa Ramanujan nie miał pełnego wykształcenia matematycznego, był genialnym samoukiem. Jego spuścizna matematyczna to około 4000 wzorów. Jego funkcje modularne, a zwłaszcza tzw. funkcja Ramanujana, są wykorzystywane m.in. w teorii superstrun. Żył w latach 1887-1920.

Dev Patel to 24-letni aktor, który ma już na koncie role w filmach "Slumdog. Milioner z ulicy", "Ostatni Władca Wiatru" oraz "Hotel Marigold", a także serialach "Kumple" i "Newsroom".

(Megafon.pl/ma)

d1fsbrf

Podziel się opinią

Share
d1fsbrf
d1fsbrf