FitnessDieta Lewandowskiej - zasady i efekty

Dieta Lewandowskiej - zasady i efekty

Dieta Lewandowskiej - zasady i efekty
Źródło zdjęć: © Instagram.com
04.12.2018 12:30

Anna Lewandowska proponując swoją dietę, markuje ją hasłem: “Życiowa moc bierze się z dobrego jedzenia”. Według Anny Lewandowskiej prowadzenie zdrowego trybu życia i świadome odżywianie się są najkrótszą drogą do szczęścia. Jakie są zasady diety Lewandowskiej? Które produkty można włączyć do jadłospisu, a które całkowicie z niej wykluczyć? Jakich efektów można się spodziewać po diecie Lewandowskiej?

Kilka słów o Annie Lewandowskiej

Anna Lewandowska przede wszystkim jest sportsmenką, zawodniczką karate i słynną trenerką, motywującą do pracy nad sobą tysiące Polek.

Choć wiele osób zaczyna przedstawianie Anny Lewandowskiej od informacji o jej mężu i jego osiągnięciach, to nie sposób przejść obojętnie obok sukcesów sportowych samej trenerki. Anna Lewandowska bowiem jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata, Europy i Polski w karate w organizacji World Fudokan Federation.

Anna Lewandowska od 2013 roku prowadzi popularnego bloga Healthy Plan by Ann, na którym udziela porad treningowych oraz żywieniowych. W 2018 roku natomiast Anna Lewandowska udostępniła do sprzedaży aplikację Diet&Training by Ann, w której dostępne są plany treningowe oraz dieta zgodna z założeniami, o których można poczytać na blogu trenerki.

Healthy Plan by Ann - dieta Lewandowskiej w skrócie

Zdrowy program żywieniowy Anny Lewandowskiej jest dostępny w czterech wersjach. Każdy plan żywieniowy jest inny, ale też w każdym z nich wyklucza się z diety pszenicę, mleko krowie, produkty GMO, żywność wysokoprzetworzoną. Każdy wariant diety zawiera z kolei produkty sezonowe i zdrowe tłuszcze.

W planowaniu diety Anna Lewandowska wykorzystuje tzw. Trójkąt Mocy, obejmujący trzy istotne sfery życia, czyli ciało, umysł i libido. Odpowiednia dieta, czyli jedzenie funkcjonalne, pomaga w osiąganiu równowagi między tymi trzema sferami. Lewandowska wyraźnie zaznacza, że podstawą jej diet jest wybieranie zdrowych produktów, które korzystnie wpływają na kondycję naszego zdrowia i sylwetkę.

Jadłospis w diecie Lewandowskiej opiera się na różnorodnych posiłkach, komponowanych z warzyw, zdrowych tłuszczów, wysokiej jakości mięs i ryb. W diecie Anny Lewandowskiej można jeść słodycze, ale w wersji fit, wykonane samodzielnie w domu.

Zasady diety Lewandowskiej

Dieta Lewandowskiej składa się z trzech wariantów lub też poziomów, wśród których wymienia się Dobry Start, Drogę Do Mistrzostwa oraz Wyzwanie Wojowniczki. Osobnym wariantem jest dieta wegetariańska, przeznaczona dla osób, które w swoim jadłospisie z przyczyn zdrowotnych lub ideologicznych unikają mięsa.

  • Dieta Lewandowskiej, poziom 1 - Dobry Start to dieta podstawowa, która polega na eliminacji pszenicy, mleka krowiego i żywności GMO oraz tej wysokoprzetworzonej. Dieta jest bogata w zdrowe, sezonowe produkty i zdrowe tłuszcze.
  • Dieta Lewandowskiej, poziom 2 - Droga do mistrzostwa to wyższy poziom planu żywieniowego, w którym dodatkowo z jadłospisu wyklucza się gluten i nabiał krowi.
  • Dieta Lewandowskiej, poziom 3 - Wyzwanie Wojowniczki obejmuje zasady poziomu pierwszego i drugiego. Dodatkowo z menu należy wyeliminować laktozę i rośliny strączkowe.

Efekty diety Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska na swoich kontach w portalach społecznościowych regularnie wrzuca zdjęcia, na których widać metamorfozy osób, które zdecydowały się na dietę według jej zasad. Niektóre z fanek Anny Lewandowskiej chwalą się, że dzięki diecie i planom treningowym zrzuciły nawet do 20 kilogramów.