GwiazdyDietetyczka oburzona słowami Julii Wieniawy. "Warto słuchać ekspertów, a nie celebrytów"

Dietetyczka oburzona słowami Julii Wieniawy. "Warto słuchać ekspertów, a nie celebrytów"

Julia Wieniawa o zdrowym żywieniu (AKPA)
Julia Wieniawa o zdrowym żywieniu (AKPA)
22.02.2022 12:58, aktualizacja: 22.02.2022 13:52

Wiedza Julii Wieniawy na temat zdrowego odżywiania została dobitnie skrytykowana na TikToku przez specjalistkę ds. żywienia. Dietetyczka odniosła się do wypowiedzi aktorki, twierdząc, że tymi słowami przyczynia się "jedynie do powielania mitów".

Gwiazdy nierzadko poddają się różnorodnym i restrykcyjnym dietom. Jak wiadomo, odczuwają sporą presję, by wyglądać możliwie jak najlepiej. Niestety, często okazuje się, że ich rady, którymi chętnie się dzielą, zamiast pomóc, mogą zaszkodzić.

Rady Julii Wieniawy

"Dlaczego warto słuchać ekspertów, a nie celebrytów" - napisała dietetyczka, a także tiktokerka o nazwie użytkownika "positive.dietpl". Kobieta postanowiła odnieść się do słów Julii Wieniawy, które aktorka wypowiedziała w rozmowie z "Faktem".

Wieniawa wyznała, że nie poddaje się już tak surowej diecie, jak to robiła w przeszłości, dodając, że zdarza się jej sięgnąć po posiłki zawierające gluten. - Oczywiście i tak go ograniczam, bo po prostu nie jest on zdrowy i lepiej się czuję bez - wyjaśniła.

W rozmowie z aktorką dziennikarz "Faktu" pochwalił się, że on z kolei zaczął spożywać mleko sojowe. - To źle. Soja jest zła, a szczególnie dla facetów. Soja ma estrogeny, hormony kobiece i ci cycki urosną - podsumowała gwiazda.

Dietetyczka komentuje wypowiedź Julii Wieniawy

Dietetyczka publikująca na TikToku zareagowała niemal natychmiastowo. "Gluten nie jest niezdrowy! Na pewno nie dla osób zdrowych. Powodem, dla którego należy wykluczyć gluten z diety jest celiakia. A soja nie jest zła! Nie powoduje, że rosną cycki. Soja jest dobrym źródłem białka roślinnego. Absolutnie nie trzeba jej wykluczać z diety. Zwracaj uwagę na to, skąd bierzesz informację na temat żywienia czy zdrowia. Słuchaj ekspertów, którzy mają rzetelną wiedzę, popartą badaniami, a nie jedynie powielają mity" - zaznaczyła.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (83)
Zobacz także