Dla kogo chirurgiczna korekcja powiek?
Opadające powieki górne i worki pod oczami powodują duży dyskomfort, bo sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Mogą także ograniczać pole widzenia.
29.04.2015 | aktual.: 30.04.2015 12:08
Opadające powieki górne i worki pod oczami powodują duży dyskomfort, bo sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Mogą także ograniczać pole widzenia. Korekcja powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Cięcia wykonywane są w naturalnej zmarszczce, tak żeby nie było później widać blizn. Szwy najczęściej zdejmowane są po 5-7 dniach.
– Skóra wokół powiek jest stosunkowo cienka, dlatego bardzo często właśnie tam pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Okolice oka trzeba pielęgnować już w młodym wieku. Wtedy wystarczą odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, od czasu do czasu wizyta u kosmetyczki i noszenie okularów przeciwsłonecznych, kiedy jest intensywne słońce – mówi Grażyna Jóźwiak-Zimińska, specjalista chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.
Ekspertka podkreśla, że to, czy skóra w okolicy brwi i oczu wiotczeje wcześniej czy później, zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych i sposobu pielęgnacji twarzy. Wczesne efekty starzenia można korygować, wykorzystując różne techniki medycyny estetycznej, np. wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy botoksu.
– Jeśli zastosujemy botoks nie w okolicy oka, ale przede wszystkim na czoło, to jesteśmy w stanie nieco unieść brew, a przez to trochę unieść całą powiekę i delikatnie niwelować nawis na powiece górnej. Natomiast, jeśli mamy już dużą wiotkość, to w grę wchodzi leczenie operacyjne – tłumaczy dr Grażyna Jóźwiak-Zimińska.
Ingerencja chirurgiczna konieczna jest w momencie, kiedy obwisła skóra na powiekach sprawia, że osoba wygląda na starszą i bardziej zmęczoną. Opadając na oczy może także ograniczać pole widzenia. Z tym problemem zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.