Trwa ładowanie...
dksacaf

Dlaczego powinnaś podpalić swój korektor do twarzy?

Obok podkładu, korektor jest jednym z najważniejszych kosmetyków przy tuszowaniu niedoskonałości. Patrząc na jego właściwości może być nawet lepszy od niejednej bazy czy pudru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cieplejszy korektor lepiej będzie nakładał się na naszą skórę i znacznie skuteczniej się do niej dopasuje
Cieplejszy korektor lepiej będzie nakładał się na naszą skórę i znacznie skuteczniej się do niej dopasuje (Getty Images)
dksacaf

Choć korektor ma świetne właściwości, trzeba wiedzieć, w jaki sposób należy go stosować. Warto poznać kilka sztuczek, które pomogą nam w pełni go wykorzystać.

Podpalanie korektora

Cieplejszy korektor lepiej będzie nakładał się na naszą skórę i znacznie skuteczniej się do niej dopasuje. Dotyczy to jednak tylko korektora w sztyfcie! Przed użyciem powinniśmy go delikatnie ocieplić, np.: płomieniem z zapalniczki czy świecy.

dksacaf

Kształt trójkąta

Przy nakładaniu korektora bardzo ważne jest to, by pamiętać o odpowiednim nałożeniu. Dobrze dobrany kolor jest tylko jednym z elementów poprawnego makijażu. Jeśli źle nałożymy produkt to zamiast polepszyć sytuację - pogorszymy ją.

W przypadku korektora należy pamiętać o zachowaniu kształtu trójkąta pod oczami, którego czubek znajduje się na wysokości nosa. Malowanie całej powierzchni sprawi, że niedoskonałości nie znikną, a zostaną wręcz podkreślone.

dksacaf

Większe usta

Kolejną sztuczką, przy której możemy zastosować korektor jest powiększanie ust. Należy nałożyć odrobinę korektora na środek ust i delikatnie go rozprowadzić. Na to powinniśmy nałożyć odrobinę błyszczyka i voilà! Usta będą optycznie powiększone.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

dksacaf

Podziel się opinią

Share

dksacaf

dksacaf
dksacaf