Trwa ładowanie...
korektor do twarzy

Dlaczego powinnaś podpalić swój korektor do twarzy?

Obok podkładu, korektor jest jednym z najważniejszych kosmetyków przy tuszowaniu niedoskonałości. Patrząc na jego właściwości może być nawet lepszy od niejednej bazy czy pudru.

Share
Dlaczego powinnaś podpalić swój korektor do twarzy?
Źródło: Getty Images
dnkzrd2

Choć korektor ma świetne właściwości, trzeba wiedzieć, w jaki sposób należy go stosować. Warto poznać kilka sztuczek, które pomogą nam w pełni go wykorzystać.

Podpalanie korektora

Cieplejszy korektor lepiej będzie nakładał się na naszą skórę i znacznie skuteczniej się do niej dopasuje. Dotyczy to jednak tylko korektora w sztyfcie! Przed użyciem powinniśmy go delikatnie ocieplić, np.: płomieniem z zapalniczki czy świecy.

Kształt trójkąta

Przy nakładaniu korektora bardzo ważne jest to, by pamiętać o odpowiednim nałożeniu. Dobrze dobrany kolor jest tylko jednym z elementów poprawnego makijażu. Jeśli źle nałożymy produkt to zamiast polepszyć sytuację - pogorszymy ją.

dnkzrd2

W przypadku korektora należy pamiętać o zachowaniu kształtu trójkąta pod oczami, którego czubek znajduje się na wysokości nosa. Malowanie całej powierzchni sprawi, że niedoskonałości nie znikną, a zostaną wręcz podkreślone.

Większe usta

Kolejną sztuczką, przy której możemy zastosować korektor jest powiększanie ust. Należy nałożyć odrobinę korektora na środek ust i delikatnie go rozprowadzić. Na to powinniśmy nałożyć odrobinę błyszczyka i voilà! Usta będą optycznie powiększone.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

dnkzrd2

Podziel się opinią

Share
dnkzrd2
dnkzrd2