UrodaDługie rzęsy bez grudek tuszu. Zobacz, jak prawidłowo go nakładać

Długie rzęsy bez grudek tuszu. Zobacz, jak prawidłowo go nakładać

Długie rzęsy bez grudek tuszu. Zobacz, jak prawidłowo go nakładać
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg

01.08.2018 15:24, aktual.: 02.08.2018 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć każda z nas nosi na co dzień różny makijaż, większość nie wyobraża sobie wyjść z domu bez pomalowania rzęs. Dzięki ich podkreśleniu nasze oko otwiera się i wydaje się większe. Zobacz, jak malować rzęsy, by jednocześnie wyglądały naturalnie i imponująco.

Wybór rodzaju szczoteczki tuszu
Tusz do rzęs to kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda. Kilka precyzyjnych pociągnięć szczoteczką wystarczy, by nasze oczy nabrały wyrazu i stały się bardziej widoczne. Wszystko zależy jednak od tego, jakiej długości i typu mamy rzęsy. Efekt, który ostatecznie osiągniemy, warunkowany jest przez rodzaj szczoteczki tuszu, którego użyjemy. Tusze dzielą się na kilka kategorii, a każdy z nich inaczej wpływa na wygląd naszych rzęs. Pogrubiające, wydłużające czy pielęgnujące - wszystko zależy od składu tuszu i szczoteczki, która jest do niego dołączona. Szczoteczki wydłużające często są wąskie i wykonane z sylikonu. Ich krótkie włoski łapią każdą rzęsę i nakładają na nią tusz, skupiając się na jej końcu. Taki typ szczoteczki pozwoli ci pomalować każdą, nawet najkrótszą rzęsę. Zupełnie inne są szczoteczki pogrubiające i zwiększające objętość rzęs. Tego typu tusze mają duże aplikatory z długimi i gęstymi włoskami. Dzięki temu większa ilość rzęs jest pokrywana tuszem przy jednym pociągnięciu szczoteczką. Zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać, a następnie wybierz kosmetyk, który pomoże ci w jego osiągnięciu.

Obraz
© Shutterstock.com

Jak właściwie pomalować rzęsy?
Pomalowanie rzęs może wydawać się banalną czynnością, jednak można to zrobić na różne sposoby. Kluczem do sukcesu jest pokrycie tuszem każdej rzęsy, jednak kolejność nakładania ma tu duże znaczenie. Jeśli masz krótkie rzęsy, malowanie zacznij od końcówek rzęs. Następnie daj tuszowi wyschnąć i dopiero pomaluj całe rzęsy. Jeśli z kolei zależy ci na efekcie pogrubienia, zacznij malować rzęsy od ich nasady i kilkukrotnie wykonaj na boki zygzakowaty ruch szczoteczką, a dopiero później przeciągnij ją do końcówek. Na co dzień maluj rzęsy jedną warstwą, aby efekt był naturalny. Kiedy chcesz wykonać mocniejszy makijaż, możesz nałożyć 2 lub 3. Zadbaj jednak o to, by każda z nich wyschła przed nałożeniem kolejnej.

Obraz
© 123RF

Zadbaj o swój tusz do rzęs
Jeśli na co dzień malujesz rzęsy, z pewnością po prostu nakładasz na nie tusz, a następnie odkładasz kosmetyk do kosmetyczki, gdzie czeka na kolejne użycie. Mało kto jednak wie, że zarówno o tusz, jak i o szczoteczkę należy dbać. Przede wszystkim zawsze bardzo dokładnie zamykaj opakowanie kosmetyku, bo powietrze, które do niego wpada, wpływa na jego jakość i żywotność. Wkładaj szczoteczkę powoli, ponieważ gwałtowny ruch wepchnie do środka dużo powietrza. Drugą ważną kwestią jest higiena szczoteczki, warto wypracować sobie nawyk czyszczenia jej raz w tygodniu. Zdejmij z niej zaschnięty tusz i usuń grudki, które mogłyby osadzić się na rzęsach. Od razu zauważysz różnicę w jego jakości i w wyglądzie twojego makijażu.

Obraz
© iStock.com | iStock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także