Dobry letni strój weselny
Lato to bez wątpienia wymarzona pora nie tylko na podróże, urlopy, kąpiele w morzu i spacery przy zachodzie słońca, ale także na piękny ślub.
29.07.2010 | aktual.: 30.07.2010 00:26
Lato to bez wątpienia wymarzona pora nie tylko na podróże, urlopy, kąpiele w morzu i spacery przy zachodzie słońca, ale także na piękny ślub. Słoneczne i długie dni, ciepłe wieczory, pachnące ogrody - wspomnienie beztroskich wakacji z dzieciństwa, a dla wielu par - skojarzenie z momentem, w którym się poznali, bo wbrew plotkom, wiele wakacyjnych miłości kończy się małżeńską przysięgą.
Letni termin ślubu ma jednak też swoje złe strony - jedną z nich jest wysoka temperatura, która zbyt wiele osób skłania do niestarannego ubierania się. Bez względu na panującą modę - która na razie nie poleca jeszcze całe szczęście ślubnych szortów - młoda para powinna pamiętać o kilku niezmiennych zasadach dobrego letniego stroju weselnego.
Bardzo wiele zależy od dobrego stroju - pewien badacz z Rosji dowodził nawet, że za wzrost w ostatnich latach problemów męskich winne są zbyt powycinane stroje kobiet. Mężczyźni nieustannie pobudzani przez coraz to bardziej rozebrane panie mają problem ze skupieniem się na swojej żonie. Choć jest to bardzo jednostronna ocena i trudno za wszystko winić były kobiety, na pewno coś jest na rzeczy. A już z całą pewnością ceremonia ślubu powinna być okazją do odpowiedniego ubrania się.
Podstawową zasadą dobrego stroju dla pana młodego i panny młodej jest zakrycie tego, co zakryte być powinno. W przypadku mężczyzn sprawa jest prosta: ciemny garnitur i biała koszula są zawsze odpowiednie, zarówno na własnym ślubie, jak i podczas czyjejś ceremonii.
Jak jest w przypadku kobiet? Po pierwsze, bielizna nie może być widoczna spod sukni ślubnej – latem, kiedy nosimy cieńsze suknie trudniej to osiągnąć. Dlatego zadbać należy o to, by suknia nie była przezroczysta, musi mieć pod spodem halkę, a jeśli i ona nie pomaga, nawet dwie. Nie do pomyślenia jest, by każdy mógł sobie ze szczegółami oglądać pannę młodą!
Po drugie, panie, które sięgną po suknię z jedwabiu - tkaniny najchętniej wybieranej latem ze względu na jej lekkość - powinny pamiętać, że materiał ten elektryzuje się. Nieładnie wyglądać będzie także suknia zbyt przylepiona do ciała. Tu znów przyda się halka pod suknię - najlepiej obfita, aby dobrze oddzielać kreację od ciała, i z bawełny.
Po trzecie, suknia nie może mieć zbyt głębokich wycięć i rozcięć. Panny młode, które wybiorą zbyt wydekoltowane suknie ryzykują, że staną się celem zbyt wielu gorących, męskich spojrzeń, które uwiecznione zostaną na ślubnych fotografiach. A te oglądać będą ich biedni mężowie...