ModaDolce i Gabbanę czeka więzienie!

Dolce i Gabbanę czeka więzienie!

Dolce i Gabbanę czeka więzienie!

19.06.2013 21:38, aktual.: 19.06.2013 21:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rok i 8 miesięcy więzienia skazał w środę sąd w Mediolanie włoskich
projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, oskarżonych o oszustwa podatkowe na sumę 200
milionów euro.

Na rok i 8 miesięcy więzienia skazał w środę sąd w Mediolanie włoskich projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, oskarżonych o oszustwa podatkowe na sumę 200 milionów euro. Czworo ich współpracowników otrzymało wyroki poniżej 2 lat w zawieszeniu. Prokurator żądał dla dwóch znanych stylistów, właścicieli wielkiego domu mody, kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności.

Sąd orzekł, że obaj dopuścili się oszustwa na sumę 200 milionów euro, to znaczy o 800 mln euro mniejszą niż wcześniej podawano w akcie oskarżenia. Z zarzutu ukrycia tej kwoty zostali oczyszczeni.

Prokurator argumentował wcześniej, że doszło do oszustwa na sumę 1 miliarda euro. Według sądu Dolce i Gabbana ukryli ogromne sumy przed włoskim fiskusem, zakładając spółkę w Luksemburgu. Była ona zarządzana z Włoch, ale płaciła podatki za granicą.

Spółka o nazwie Gado była "oszukańczą strukturą, mającą na celu korzyści podatkowe" - argumentował pod koniec maja prokurator. Wcześniej Domenico Dolce i Stefano Gabbana otrzymali sądowy nakaz zapłacenia 343 milionów euro kary za oszustwa podatkowe.

To już drugi proces właścicieli znanego domu mody w tej sprawie. W pierwszym zostali uniewinnieni, ale wyrok ten uchylił Sąd Najwyższy i rozpoczęło się następne postępowanie.

Po środowym wyroku adwokat stylistów zapowiedział złożenie apelacji.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)