Trwa ładowanie...
d393hqi
Informacja prasowa
Ludzie

Dolina Krzemowa dla kobiet biznesu

Zakończył się etap przesyłania zgłoszeń do VI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2014.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolina Krzemowa dla kobiet biznesu
(123RF)
d393hqi

Zakończył się etap przesyłania zgłoszeń do VI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2014. Nie jest zaskoczeniem, że 80% kandydatek prowadzi swoje firmy w dużych miastach, a prym wiedzie stolica. Niemal połowa zgłoszonych w konkursie bizneswoman pracuje w Warszawie, pełniąc funkcje kierownicze w dużych firmach, prowadząc małe biznesy i start upy.

Drugim w kolejności miastem jest Gdańsk, następnie Kraków. Choć centralizacja biznesu pod względem lokalizacji jest znacząca, z roku na rok, coraz więcej przedsiębiorczych kobiet z całej Polski zgłasza chęć udziału w konkursie i pragnie zdobyć tytuł w jednej z 4 głównych kategorii: Debiut, Moja firma, Korporacja i Działalność na rzecz kobiet.

Organizatorzy konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku już po raz szósty wybierają przedsiębiorcze panie. W tym roku nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń, co pokazuje, że kobiet prowadzących własne biznesy jest coraz więcej. 48% pań biorących udział w konkursie prowadzi własną firmę minimum 2 lata i może pochwalić się stałym wzrostem sprzedaży – to właśnie one będą walczyły o tytuł w kategorii Moja Firma.

d393hqi

Ponad 1/4 zgłoszeń została wysłana przez młode bizneswoman, które chciałyby zwyciężyć w kategorii Debiut Roku. Spośród wszystkich kandydatur 16% stanowią menedżerki, dyrektorki i prezeski dużych korporacji, a 12% - panie prowadzące organizacje, stowarzyszenia lub fundacje działające na rzecz kobiet.

Z roku na rok wzrasta liczba zgłoszeń, co pokazuje, że panie nareszcie chcą chwalić się swoim sukcesem na skalę ogólnopolską, co wcześniej było zdecydowanie mało popularnym zjawiskiem. Z punktu widzenia budowania silnej pozycji wizerunkowej kobiet w biznesie, jest to niezwykle ważne i mamy nadzieję, że przełoży się na większą obecność ekspertek w opiniotwórczych magazynach, programach telewizyjnych czy radiowych – mówi Olga Kozierowska, twórczyni konkursu.

Niemal połowa kandydatek pracuje w Warszawie, pełniąc kluczowe funkcje w korporacjach, prowadząc małe biznesy i start upy. Pozostałe bizneswoman pochodzą z miast i miasteczek rozproszonych na mapie Polski. Drugim po stolicy „zagłębiem” kobiecego biznesu jest Gdańsk, kolejnym Kraków. Cztery na pięć firm reprezentowanych przez panie pretendujące do tytułu Bizneswoman Roku mieści się w miastach powyżej 40 tyś. mieszkańców. Irena Eris, przewodnicząca jury konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku powiedziała:

- Kiedy analizuję zgłoszone kandydatury, niezmiernie ważne są dla mnie takie elementy jak: determinacja, wytrwałość, innowacyjny sposób myślenia. Istotny też jest potencjał, jak również wyniki finansowe przedsiębiorstwa, które reprezentuje kandydatka. Jednak zadecydowanie najważniejszy jest pomysł, projekt, realizowany w ramach swoich obowiązków. Stąd decyzja bywa nierzadko bardzo trudna, gdyż wybranie najlepszej z doskonałych nie jest proste.

d393hqi

Jak co roku oprócz czterech tytułów jedna z finalistek otrzyma nagrodę publiczności, którą wybiorą Internauci za pomocą specjalnej platformy internetowej dostępnej na stronie www.forbes.pl. Głosowanie ruszy na początku lutego b.r. Dodatkowo nowością VI edycji konkursu jest specjalne wyróżnienie: Kobieta w Nowych Technologiach dla bizneswoman reprezentującej branżę IT lub prowadzącej działania na rzecz promowania karier kobiet w tym sektorze.

Laureatki w kategoriach Bizneswoman Roku Korporacja, Moja Firma, Debiut Roku i Działalność na rzecz kobiet, zostaną wybrane przez jury złożone ze znanych przedstawicieli świata biznesu. Ich nazwiska poznamy już w lutym na uroczystej na gali, która odbędzie się tradycyjnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa oraz przebiegu konkursu można znaleźć na stronie * www.bizneswomanroku.pl*

d393hqi

Podziel się opinią

Share
d393hqi
d393hqi